Strona główna Wiadomości

Ministerialny program Kibice Razem dotarł do Nowego Sącza

Reklama
Kibice Razem Nowy Sącz
Otwarcie ośrodka „Kibice Razem” w Nowym Sączu. Fot. UM NS

Przy ul. Broniewskiego 26 otwarto ośrodek Programu „Kibice Razem” Sandecja Nowy Sącz. – Jego głównym celem jest usprawnienie i profesjonalizacja działalności stowarzyszeń kibiców, systematyczne wspieranie pozytywnych inicjatyw wychodzących ze środowiska kibiców oraz zmiana negatywnego wizerunku kibica – wyjaśnia Mariusz Nowakowski, koordynator projektu z ramienia kibiców.

Program „Kibice Razem” jest realizowany prze Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej oraz lokalne samorządy. – Celem strategicznym nowego Programu jest poprawa organizacji i poziomu bezpieczeństwa imprez sportowych poprzez kontynuowanie dialogu i współpracy z kibicami – deklarują przedstawiciele MSiT.

W Polsce działa kilkanaście ośrodków „Kibice Razem”. – Lokal projektu urządzany i prowadzony jest przy współudziale kibiców. Służyć będzie przeprowadzaniu dyskusji, przygotowywaniu opraw stadionowych, planowaniu wyjazdów, projektowaniu gadżetów, organizowaniu spotkań z piłkarzami i innym integrującym środowisko działaniom. Ostateczny kształt podejmowanych inicjatyw i sposób ich realizacji będzie przedmiotem decyzji zaangażowanych w projekt pracowników. Do ich zadań należeć też będzie utrzymywanie kontaktów z takimi instytucjami, jak klub, władze miejskie, szkoły, lokalne media czy organizacje pozarządowe – tłumaczą koordynatorzy projektu.

– Ważne, że to miejsce jest przeznaczone dla kibiców i sympatyków Sandecji. Mam nadzieję że będzie toczyło się tutaj życie nie tylko sportowe. A wiem, że aktywność kibiców Sandecji jest szersza, nie tylko sportowa, co dla mnie jest niezwykle ważne i mam nadzieję, że to będzie utrzymywane na właściwym poziomie – mówił na otwarciu nowosądeckiego ośrodka prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

(edred), źródło: www.nowysacz.pl

Reklama