Strona główna Wiadomości

Przejazd pod wiaduktem na ul. Zielonej zamknięty od 13 maja

rozpoczyna się remont wiaduktu kolejowego przy ul. Zielonej
Ulica Zielona z wiaduktem kolejowym na linii nr 96. Po przebudowie ma mieć 4,2 m wysokości i 10 m szerokości. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

PKP Polskie Linie Kolejowe SA rozpoczynają remont wiaduktu kolejowego przy ul. Zielonej. Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wykona przebudowę przejazdu pod wiaduktem. Przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty od godz. 6 rano w poniedziałek 13 maja. Prace mają się zakończyć w połowie września.

– Nie będzie możliwy przejazd pod samym wiaduktem, dlatego kierowcy samochodów muszą przygotować się na utrudnienia i korzystania z objazdów: ulicą Asnyka, Zieloną, Grunwaldzką, 29-Listopada i Wyspiańskiego. Kolejowa będzie dostępna tylko dla przejeżdżających w Asnyka i tylko dla aut do trzech i pół tony. Samochody ciężarowe nie przejadą ulicą Kolejową, poza tymi dojeżdżającymi do firm, które są zlokalizowane przy tej ulicy – poinformował Adam Komnicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

W czasie prac remontowych piesi będą mogli korzystać z istniejącego przejścia pod wiaduktem.

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu to część prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP – Polskie Linie Kolejowe na linii nr 96 Tarnów – Muszyna. Inwestycja zakłada budowę nowych podpór i przęseł oraz przebudowę torów i montaż rozjazdu. Natomiast zakres prac prowadzonych przez sądecki MZD to obniżenie i poszerzenie jezdni (do łącznej szerokości 6 m) oraz wykonanie chodników.

(JO)

Reklama