Strona główna Wiadomości

Przejazd przez rynek z utrudnieniami. Rozpoczął się remont nawierzchni

rozpoczął się remont nawierzchni wokół rynku
Dla ruchu zamknięty jest obecnie odcinek między wylotem ul. Lwowskiej a ul. Wąską. Fot. TK / Twój Sącz

W czwartek rozpoczął się remont nawierzchni wokół rynku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmieniającą się w miarę postępu prac organizacją ruchu. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu obiecuje zakończenie remontu przed końcem listopada.

W pierwszym etapie prac zamknięty jest odcinek między wjazdem z ul. Lwowskiej a ul. Wąską. Po pozostałej części Rynku ruch odbywa się dwukierunkowo. Obowiązują nakazy ruchu w prawo (jadąc od strony ul. Lwowskiej) przy narożniku ul. Dunajewskiego/Hoffmanowej oraz Romanowskiego/Kazimierza Wielkiego. W tym drugim przypadku kierowcy nagminnie blokują ruch, skręcając wbrew przepisom w ul. Romanowskiego.

W Rynku obowiązuje obecnie ruch dwukierunkowy. Fot. TK / Twój Sącz

W następnej kolejności remontowane będą odcinki między ul. Kazimierza Wielkiego a rynkiem, ul. Lwowską i Hoffmanowej a na końcu między ul. Wąską a ul. Romanowskiego. Prace naprawcze nawierzchni wokół rynku kosztować będą 3,5 mln zł brutto.

Kostka granitowa na rynku była wymieniana w 2007 roku w ramach kilkuletnich prac przy renowacji nawierzchni ulic w centrum miasta. Z czasem okazało się, że kostka w kilku miejscach jest poluzowana, zapada się, a czasem „wyskakuje” spod kół samochodów. Doraźne naprawy nie przynosiły efektu. Teraz nawierzchnia ma być rozebrana i ponownie ułożona z wykorzystaniem tej samej kostki oraz materiału odzyskanego przy innych remontach. Nowością ma być zastosowanie fugi żywicznej do spoinowania kostki.

(iw)