Strona główna Wiadomości

Przepłacasz za OC? Zmień polisę… [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

oc polisaCzy wiesz, że wysokość składki OC zależy w dużym stopniu od Ciebie? Podejmując odpowiednie decyzje konsumenckie, możesz maksymalnie obniżyć cenę obowiązkowego ubezpieczenia. W jaki sposób? Często wystarczy… zmienić polisę! Sprawdź, jak i kiedy to zrobić.

Dlaczego, kiedy i jak zmieniać ubezpieczyciela

W wielu branżach lojalność wobec danej marki pozwala uzyskać określone profity. Przykładowo, za częste tankowanie na danej stacji benzynowej można otrzymać punkty i następnie wymienić je na różne upominki. W przypadku ubezpieczeń OC sytuacja wygląda zgoła inaczej, bo przywiązanie do jednej firmy nic nie daje, a co więcej – wiąże się z ryzykiem drogiej polisy. Jeśli więc uda Ci się znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC w innym towarzystwie niż dotychczasowe, nie wahaj się ani chwili i przejdź do nowej firmy.
Pamiętaj jednak, że polisy nie da się zmienić w dowolnym momencie – jest to możliwe w ostatnich kilku tygodniach obowiązywania bieżącego OC, a także w przypadku kupna używanego auta z ważnym ubezpieczeniem i w razie wystąpienia tzw. podwójnego OC, gdy jednocześnie posiadasz dwie polisy. Zmiana towarzystwa odbywa się poprzez wykupienie ubezpieczenia w nowej firmie i wypowiedzenie go w obecnej.
Wypowiedzenie OC wymaga przekazania stosownego dokumentu towarzystwu, z którego usług chce się zrezygnować. Powinien on zawierać pełne dane osobowe właściciela lub właścicieli auta, jego model, markę, numer rejestracyjny i numer polisy ubezpieczeniowej. Aby wypowiedzenie było ważne, w treści należy powołać się na podstawę prawną, która reguluje procedurę zakończenia współpracy z towarzystwem (ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK). W zależności od firmy wypowiedzenie można złożyć osobiście lub przesłać pocztą.

Wybierz najtaniej

Żeby zmiana towarzystwa miała sens, konieczne jest znalezienie tańszej polisy niż obecna. Jak to zrobić? Przede wszystkim nie poprzestawać na ofercie jednej firmy i przy wyborze zorientować się w cenie, jaką mają Ci do zaproponowania poszczególne towarzystwa. Jako że jest ich kilkadziesiąt na rynku, dowiadywanie się z osobna o ofercie każdego z nich mijałoby się z celem z uwagi na czas, jaki trzeba by poświęcić. Na szczęście istnieje sprawdzone rozwiązanie, jakim jest porównywarka OC – najtaniejuagenta.pl.
Porównywarka działa szybko i jest łatwa w obsłudze. Dzięki niej w kilkanaście minut wykonasz dla siebie indywidualną kalkulację składki OC w wielu towarzystwach. Po wypełnieniu stosownego formularza ukaże Ci się ranking z ofertami polis posortowanych od najtańszej do najdroższej. Stąd już tylko o krok od wykupienia najkorzystniejszego cenowo ubezpieczenia.
(materiał promocyjny)