Strona główna Twoje miasto

Przesyłka od serca

przesyłka od serca

Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS jest ogólnopolską organizacją, której główną ideą jest wsparcie osób zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz szeroko pojęcia edukacja i profilaktyka.

Jedną z naszych akcji jest Przesyłka od Serca. Jest to druga edycja. Ubiegłoroczna, totalnie spontaniczna przerosła nasze oczekiwania. Na sanitasową skrzynkę emaliową wpłynęło wiele zdjęć serduszek, które Pacjentki przewiesiły nad swoim szpitalnych łóżkiem. Sporo miłych słów i pozytywny odzew zmobilizował nas do rozwinięcia i powtórki tej akcji.

Akcja z okazji Dnia Kobiet, skierowana jest do pacjentek przebywających właśnie w tym dniu na oddziałach onkologicznych.  W tym roku 1200 serduszek z przesłaniem od psychologa, podczas porannej wizyty 8 marca trafi na ich ręce, m.in. do pacjentek oddziałów onkologicznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Nieprzespane noce, wiele spotkań naszych wolontariuszy, dziesiątki godzin. Wszystko to z uśmiechem aby po raz kolejny sprawić radość innym. Mały, skromny upominek, który posiada swoją ukrytą moc.

Akcję wsparło również kilka Firm: Automet Group Sp. z o.o.Sp.k, NEOBUS POLSKA Sp. z o.o. Sp.k, AGENDA 2000 z Sanoka oraz TM SPOOL TMS&TK-ROYAL Tomasz Jaracz z Krosna.

Chciałabym, aby każda kobieta z onkologii patrząc na to serduszko przypomniała sobie jaka była przed chorobą
i pomyślała jaka będzie po niej.  A będzie silniejsza, może trochę bardziej szalona i jeszcze piękniejsza. To serce, wykonane naszymi rękami z całą miłością i pozytywną energią jaką mamy – jest drogowskazem – mówi Joanna Cieśla ze Stowarzyszenia Sanitas.

Myślę, że większość ludzi lubi gdy obdarowuje się ich upominkami ponieważ wpływa to korzystnie na ich nastrój. Czujemy się dobrze gdy ktoś o nas pamięta -jest to informacja, że jesteśmy dla kogoś ważni. Drobny upominek jakim jest “przesyłka od serca” ma na celu przynajmniej na chwilę skupić zaabsorbowane chorobą i leczeniem myśli pacjentek na przyjemniejszych aspektach życia. Kondycja psychiczna bez wątpienia przekłada się na samopoczucie fizyczne, zatem przy okazji Dnia Kobiet warto przypomnieć pacjentkom, że poprzez niewielki wysiłek mogą samodzielnie wpływać na własną sferę psychiczną – dodaje psycholog Monika Wietecha z Sanitas.

tekst nadesłany przez Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS