Strona główna Wiadomości

Przy ul. Jagiellońskiej otwarto Sądeckie Centrum Seniora

Fot. UMNS

W lokalu po byłym Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Jagiellońskiej oficjalnie otwarto we wtorek Sądeckie Centrum Seniora. Centrum przeznaczone jest głównie dla nieaktywnych zawodowo seniorów w wieku powyżej 60 lat.

– Seniorzy sądeccy stają się coraz bardziej aktywni, coraz bardziej tej aktywności potrzebują. We  współpracy z ludźmi młodszymi i aktywnymi chcą udowodnić, że są osobami niezwykle wartościowymi i mogą wnieść w rozwój miasta swój dorobek, swoje lata pracy i doświadczenie. Dlatego w tym miejscu to Centrum, ten klub seniora powstał – mówił na otwarciu Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Sądeckie Centrum Seniora otwarcie
Fot. UMNS

Sądeckie Centrum Seniora (lub według napisu na drzwiach Centrum Sadeckiego Seniora) działa od poniedziałku do piątku między godz. 10:00 a 18:00. Jak informuje Urząd Miasta w ramach działalności przewidziano 4-godzinne zajęcia aktywizujące dla 30-osobowej grupy seniorów. Pozostały czas przeznaczony jest na integrację i atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Podopieczni placówki mają możliwość korzystania z prasy, telewizji, biblioteczki i komputera z dostępem do Internetu. Mogą także korzystać z warsztatów kulinarnych, turniejów szachowych, zajęć sportowych, edukacyjnych i rękodzieła. Ofertę Centrum uzupełniają spotkania dotyczące zdrowego stylu życia czy wycieczki. Jak podają urzędnicy, chęć korzystania z oferty Centrum zadeklarowało już prawie 170 osób.

– Senior to brzmi dumnie i powinniśmy być dumni z tego, że zaliczyliśmy już spory kawałek życia, przeszliśmy przez naukę, pracę zawodową, wychowaliśmy dzieci i wnuki i teraz jesteśmy w okresie, kiedy możemy robić coś dla siebie – uważa Maria Baran, przewodnicząca Nowosądeckiego Forum Seniorów.

Przy tworzeniu Centrum, Miasto skorzystało z funduszy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Wieloletniego Programu „Senior+” i uzyskało 120 tys zł dofinansowania. Łączny koszt adaptacji pomieszczeń po BWA wyniósł prawie 160 tys. zł.

(iw)

Reklama