Strona główna Wiadomości

Przybędzie miejsc parkingowych w centrum. Ale niedługo może ich znów ubyć

Nowy Sącz więcej miejsc parkingowych
Zatoka autobusowa przy Bulwarze Narwiku – niedaleko stąd do szpitala i centrum miasta. Teraz będzie tu także parking. Fot. TK / Twój Sącz

Niemal 30 miejsc parkingowych powstaje w zatoce przy Bulwarze Narwiku. Niewykluczone, że w zamian za to nie będzie wkrótce można parkować wzdłuż ulicy Długosza.

Według informacji Urzędu Miasta przy Bulwarze Narwiku do końca września powstanie 29 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. – Lokalizacja parkingu w tym miejscu poszerza ofertę miejsc parkingowych w bezpośrednim rejonie centrum miasta – podkreśla Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Jednak z informacji przesłanej nam przez urząd można wnioskować, że wkrótce być może nie będzie już można parkować na części ulicy Długosza, wzdłuż Plant. Obecnie zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązuje tam codziennie w godzinach największego natężenia ruchu – między 6:00 a 8:00 oraz 15:00 i 17:00 (z wyjątkiem niedziel i świąt).

Ulica Długosza to jedno z popularniejszych miejsc do parkowania i do tego bez opłat. Zdjęcie zrobione poza godzinami zakazu zatrzymywania. Fot. TK / Twój Sącz

– Obecnie parkujące tam samochody powodują utrudnienia w ruchu, a egzekwowanie przestrzegania znaku zakazu parkowania w godzinach szczytu jest praktycznie niemożliwe. Powiększenie oferty parkingowej w tym rejonie pozwoli na zabezpieczenie miejsc postojowych dla samochodów parkujących obecnie wzdłuż ul. Długosza (koło Plant) – poinformowała nas Renata Stawiarska.

(JO)