Strona główna Twoje miasto

Przyłącz się do akcji krwiodawstwa w sądeckiej komendzie Policji

Reklama

100 litrów krwi na 100-lecie Policji

W 2019 roku Polska Policja świętuje setną rocznicę powstania. Ten wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na wiele sposobów. Na terenie województwa małopolskiego z tej okazji m.in. prowadzona jest akcja krwiodawstwa pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”, w ramach której zorganizowana zostanie zbiórka krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

20 marca 2019 roku w godzinach 8:30-13:00 w siedzibie sądeckich policjantów przy ulicy Grottgera 50 w Nowym Sączu krew będą mogli oddać nie tylko policjanci, pracownicy cywilni Policji oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych, ale również wszystkie chętne i zdrowe osoby w wieku 18-65 lat (posiadające przy sobie dokument tożsamości).

Do końca lipca br. tę szlachetną inicjatywę można również wspierać oddając krew w nowosądeckim oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (Nowy Sącz, ul. Kazimierza Wielkiego 9a) przy rejestracji informując, że oddaje się krew na akcję „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” (akcja ma nadany indywidualny numer K139).

Krew zebrana podczas akcji pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w tę szlachetną inicjatywę.

Aneta Izworska, Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na redakcja@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama