Strona główna Wiadomości

Rabaty już po sześćdziesiątce

Nowosądecka Karta SenioraRada Miasta zdecydowała, że z ulg przyznawanych w ramach Nowosądeckiej Karty Seniora będą mogły skorzystać osoby, które ukończyły 60 lat a nie jak do tej pory 65 lat. Karty jak dotąd wyrobiło niespełna niespełna 1800 seniorów.

– Nowosądecka Karta Seniora funkcjonuje od września ubiegłego roku. Pierwsze miesiące wykazały, że jest bardzo duże zainteresowanie ze strony seniorów. Do tej pory Kartę Seniora posiada ponad 1760 osób. Mogą korzystać zarówno z ulg komunikacyjnych jak i z rabatów, które oferują jednostki miejskie oraz Partnerzy programu. W związku z przeprowadzoną analizą oraz z wnioskami mieszkańców i Sądeckiej Rady Seniorów obniżyliśmy wiek osób mogących otrzymać bonifikaty w ramach programu, do 60 roku życia – mówi prezydent Ryszard Nowak.

W przypadku ulg przysługujących w nowosądeckim MPK radni obniżyli zniżki dla posiadaczy karty, którzy ukończyli 70. rok życia.

Nowosądecka Karta Seniora wydawana jest bezpłatnie na wniosek zainteresowanego. W Wydziale Spraw Obywatelskich UM Nowego Sącza przy ul. Szwedzkiej należy złożyć wypełniony formularz, dostępny na stronie internetowej miasta.

Wśród ulg przyznawanych przez partnerów programu (jak do tej pory to prawie 40 instytucji i firm) są zniżki na wybrane badania i usługi w kilku Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej, rabaty w salonach kosmetycznych, centrach rehabilitacji, klubach fitness, godzina za darmo na krytej pływalni, rabaty w wybranych lokalach gastronomicznych i sklepach.

Pełną lista firm honorujących Nowosądecką Kartę Seniora oraz wykaz zniżek można znaleźć tutaj.

(z)

Reklama