Strona główna Wiadomości

Rada Miasta Nowego Sącza VII kadencji zebrała się po raz ostatni

Reklama

ostatnia sesja Rady Miasta Nowego Sącza

We wtorek odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Nowego Sącza w dobiegającej końca kadencji 2014 – 2018. – Czteroletnia współpraca była bardzo intensywna. Odbyło się 61 sesji Rady Miasta, podczas których podjęto ponad 660 uchwał – podsumował przewodniczący RM Janusz Kwiatkowski.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim radnym za czteroletnią współpracę. Przy wielu rozbieżnych zdaniach, wizjach, w wielu kwestiach osiągaliśmy konsensus. To wasza determinacja i zaangażowanie, doświadczeni życiowe oraz poczucie tworzenia czegoś nowego, spowodowało, że postawy samorządności w naszym mieście są pewne, stabilne i odporne – podkreślił Janusz Kwiatkowski.

Radni dziękowali prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za współpracę w trakcie VII kadencji. – Mijająca kadencja jest pełna fantastycznych inwestycji, wspaniałych przedsięwzięć. Panie prezydencie, jestem pełen podziwu i uznania, jestem dumny, że mogłem z panem pracować – mówił Kwiatkowski.

Podziękowania odwzajemnił także prezydent miasta. – Panie Przewodniczący, Wysoka Rado, nie lubię podziękowań ale z drugiej strony chcę się odwzajemnić. Nie ukrywam, że praca w tej kadencji była dla mnie szczególnie znacząca, ale nie bardzo dobra. To nie jest tak,że tworzyliśmy jakieś odrębne byty, że byliśmy przeciwko sobie. Byliśmy „za”. Za miastem, za jego rozwojem, za mieszkańcami. Serdecznie wszystkim dziękuję, także radnym poprzedniej i wcześniejszych kadencji. To wszystko, czym dziś jest Nowy Sącz, to nie jest moja zasługa tylko nasza. Wbrew pozorom, bez udziału wszystkich nas, nie osiągnęlibyśmy tych efektów, które zakładaliśmy. Dzisiaj zarówno ja, jak i Wy szanowni Państwo, możecie chodzić z podniesioną głową, podniesionym czołem, bo dokonaliśmy wielu znaczących, historycznych rzeczy – mówił Ryszard Nowak.

– Szanowni Radni, Koleżanki i Koledzy, dziękuję Wam w szczególności oraz wszystkim tym, którzy pracowali ze mną, którzy nie pracowali tylko z przymusu, od 7 do 15, tylko pracowali z przekonaniem, zaangażowaniem i, mam nadzieję, satysfakcją. Mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie się spotkamy, może w innych okolicznościach, ale, co zapowiadałem, także proponuję wszystkim, którzy nie zostali radnymi ale jednak są zaangażowani w sprawy miasta, bądźmy bacznymi obserwatorami. Możemy jeszcze dużo wnieść na korzyść mieszkańców miasta i liczę, że tak będzie – zakończył prezydent Nowak.

Kolejna sesja Rady Miasta, już w nowym składzie, odbędzie się między 19 a 23 listopada. Wtedy również wybrany zostanie skład prezydium oraz nowy przewodniczący.

(iw), źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl