Strona główna Wiadomości

Rada Miasta za dołożeniem 730 tys. zł do prac remontowo-porządkowych na miejskim stadionie

krzesełka Sandecji
Wejście na stadion przy ul. Kilińskiego. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Rada Miasta Nowego Sącza zdecydowała w poniedziałek o przeznaczeniu łącznie 730 tys. zł na przystosowanie miejskiego stadionu przy ul. Kilińskiego do potrzeb 1 Ligii piłki nożnej. Piłkarze Sandecji po spadku z Ekstraklasy mecze znowu będą rozgrywać w mieście – ostatni sezon musieli grać na obiekcie w Niecieczy, bowiem sądecki stadion nie spełniał wymogów stawianych przez PZPN.

Formalnie radni przesunęli środki przeznaczone w budżecie na zaplanowaną budowę miejskiego stadionu dla piłkarzy MKS Sandecja SA na „modernizację” istniejącego obiektu.

Ponad 400 tys. zł ma zostać przeznaczone na zakup nowych krzesełek na obiekcie oraz zakup innych materiałów niezbędnych do dostosowania się do wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej obowiązujących w 1 lidze. Około 80 tys zł pochłonie montaż monitoringu i nowego nagłośnienia. 240 tys. zł pójdzie na wynagrodzenia, zarówno pracowników zarządzającego stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu jak i firm, które wykonają prace.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku piłkarze Sandecji awansowali do Ekstraklasy i na fali euforii władze miasta obiecały błyskawiczną budowę nowego stadionu. Szybko opracowano program funkcjonalno-użytkowy przebudowy i rozbudowy obiektu. Był jednym z głównych elementów dokumentacji w ogłoszonym w październiku 2017 roku przetargu na przebudowę i rozbudowę Stadionu Miejskiego przy ul. Kilińskiego.

Pod koniec roku unieważniono jednak przetarg. – Miasto stać na to, żeby w latach 2018 i 2019 wydać maksymalnie 50 milionów na budowę stadionu – tłumaczył wówczas prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Jedyna oferta opiewała na niespełna 60 mln zł brutto.

Obecnie inwestorem zastępczym inwestycji jest należąca do miasta spółka Sądecka Infrastruktura Miejska. W zakończonych rozgrywkach sezonu 2017/2018 Sandecja zajęła ostatnie, 16 miejsce w tabeli i spadła do niższej, 1 Ligi. Wciąż nie rozstrzygnięto ogłoszonego w lutym br. przetargu na „opracowanie i wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zamierzenia inwestycyjnego związanego z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 47 wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem otoczenia obiektu”. Zgłosiły się do niego cztery firmy – trzy oferty (otwarto je 11 kwietnia – mieszczą się w budżecie zamawiającego (2,05 mln zł).

(JO)