Strona główna Twoje miasto

„Radość Wasza – Radość Nasza”

Już po raz dziewiętnasty odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”, którego patronem honorowym był Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. W hali sportowej MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej bawiła się grupa kilkuset maluchów pod opieką studentów Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, pod kierunkiem wykładowcy Bogusławy Gaweł. Tradycyjnie gospodarzem balu dla dzieci był Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi”.

Wśród wielu przygotowanych atrakcji odbyły się wybory Króla i Królowej balu, którymi zostali: Tomasz Gwóźdź (8 lat) i Paulina Szkaradek (9 lat). Gratulacje wyróżnionej parze wraz z wyjątkowymi prezentami przekazała w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Małgorzata Kuśmierkiewicz. Podkreśliła, że to wielka radość patrzeć na uśmiechnięte dzieci, które mogą tak wspaniale spędzać czas podczas kolejnego już balu karnawałowego.

Każde dziecko, które pojawiło się w hali sportowej MOSiR, mogło skorzystać w licznych atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatorów, a także partnerów wydarzenia. Także w tym roku stanowisko strzelnicze przygotowali funkcjonariusze Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu, a sądeccy policjanci zadbali o promocję wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego poprzez konkurs wiedzy.

Beskidzkie Więzi bal 2019

Jedną z atrakcji było również stanowisko do pierwszej pomocy, gdzie studenci Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przygotowali specjalne prezentacje dla najmłodszych. Dzieci mogły się dowiedzieć, na jakie numery alarmowe dzwonić w przypadku zagrożenia, a także w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli również: Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej ks. bp Andrzej Jeż, Prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza
Reklama