Strona główna Wiadomości

Ranking Liceów i Techników w Polsce Perspektywy 2019. Elektryk trzeci w Polsce

Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Wśród liceów w Małopolsce najwyżej z sądeckich szkół – na 13. pozycji – uplasowało się Społeczne Liceum Ogólnokształcące „SPLOT”.

– Na ogłoszenie naszego rankingu czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem ich pracy. Wyniki mają także ogromny wpływ na decyzje dziesiątków tysięcy uczniów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły – podkreślają organizatorzy zestawienia przygotowywanego już po raz 21. przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

W Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 w kategorii „technika” ocenia się na podstawie czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Tym razem pierwsze miejsce w kraju zdobyło warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT a na drugiej pozycji umieszczono Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie. Na podium znalazło się również Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu – zwycięzca ubiegłorocznej edycji oraz tryumfator rankingu Perspektyw w 2014 i 2015 roku.

– Mamy podium!!! Gratulacje absolwentom, uczniom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom – czytamy na stronie internetowej ZSEM.

ranking techników Perspektywy 2019

W rankingu techników ograniczonym tylko do województwa małopolskiego Elektryk ma 2. miejsce (po krakowskim Technikum Łączności). Z nowosądeckich szkół na 7. miejscu znalazło się Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych. 23. jest Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. KEN. Pozostałe szkoły znalazły się poza pierwszą 50. Małopolski.

W przypadku liceów Kapituła pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka brała pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W Rankingu Liceów w skali ogólnopolskiej pierwsza trójka to: XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica (Warszawa), XIII Liceum Ogólnokształcące (Szczecin) oraz V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego (Kraków). Najwyżej sklasyfikowanym nowosądeckim liceum zostało w tym roku Społeczne Liceum Ogólnokształcące „SPLOT” – zajęło 128. miejsce.

Jeśli zawęzimy ranking do Małopolski to „SPLOT” zajmuje 13. miejsce w województwie. Na 16. jest Akademickie LO im. Króla Bolesława Chrobrego, na 17. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza a na 25. Ogólnokształcące Liceum Akademickie Jezuitów. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w rankingu wojewódzkim znalazło się na 39. miejscu.

Pełny ranking znajdziecie na stronie perspektywy.pl

(iw)

Reklama