Strona główna Kultura i imprezy

Recital Machalicy w starosądeckim Sokole

Machalica
Piotr Machalica. Fot. Piotr Dłubak / materiały prasowe

Recital jest wynikiem fascynacji muzycznych Piotra Machalicy – jednego z najbardziej cenionych śpiewających aktorów. Od lat publiczność zachwyca się jego interpretacjami piosenek Brassensa, Okudżawy, Wołka i wielu innych.

Ale talent wokalny Piotra Machalicy poznała cała Polska już w 1986 roku, gdy brawurowo zaśpiewał na Festiwalu w Opolu „Piosenkę pieska pokojowego”. Występ tak przypadł do gustu jury, że aktorowi przyznano nagrodę za interpretację.

W repertuarze starosądeckiego koncertu znajdą się piękne i niezmiennie aktualne utwory autorstwa wybitnych postaci, między innymi Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Johnny’ego Casha, Bułata Okudżawy czy Georgesa Brassensa. W programie między innymi: „I’m your man”, „Ludzkie gadanie”, „Słynny niebieski prochowiec”, „Ring of fire”… Wszystkie utwory zostaną wykonane w języku polskim, m.in. w przekładach Wojciecha Młynarskiego, Macieja Zembatego, czy Jana Wołka.

Głosem Piotra Machalicy, rozpoznawalnym, silnym i pełnym emocji – zostaną wyśpiewane wspaniałe piosenki o miłości, o życiu. Wyjątkowy nastrój tego kameralnego koncertu podkreśli niezwykła aranżacja.

Skład:
Piotr Machalica (śpiew)
Michał Walczak (gitara akustyczna)
Krzysztof Niedźwiecki (gitara akustyczna)
Adam Machalica (harmonijka)

Piotr Machalica „Koncert na 25-lecie Bynajmniej …”. Piątek 22 maja, godz 19.00. Sala koncertowa „Sokół”, Stary Sącz, Batorego 23. Bilety w cenie 39 zł / 34 zł ulgowy. Przedsprzedaż biletów informacja turystyczna w Starym Sączu, Rynek 5, oraz w Internecie www.ekobilet.pl/ckis. W kasie przed koncertem + 3 zł.

O Piotrze Machalicy.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach trafił do Teatru Powszechnego w Warszawie, którego aktorem był przez kolejne dwadzieścia pięć lat. Na deskach tego teatru stworzył kreacje w ponad trzydziestu inscenizacjach, m.in. w Medei Eurypidesa w reż. Z. Hübnera, Operze za trzy grosze B. Brechta w reż. K. Zaleskiego, Trzech siostrach A. Czechowa w reż. A. Glińskiej, Królu Learze Szekspira w reż. P. Cieplaka. Od 2006 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Jest wykonawcą piosenki aktorskiej, słynie z doskonałej interpretacji piosenek Okudżawy, Brassensa i Wołka. Na dużym ekranie zadebiutował jeszcze jako student rolą w filmie Rycerz w reż. L. Majewskiego. Zagrał m.in. w Dekalogu VI, Dekalogu IX i Krótkim filmie o miłości K. Kieślowskiego, w Złocie dezerterów J. Majewskiego i w Dniu świra oraz Wszyscy jesteśmy Chrystusami M. Koterskiego. W Teatrze Polonia wystąpił gościnnie w autorskim przedstawieniu K. Materny Krzysztof M. Hipnoza. W Polonii można go oglądać m.in. w Bogu W. Allena w reż. K. Jandy, a w Och-teatrze w Kozie, albo kim jest Sylwia? w reż. Katarzyny Adamik i Olgi Chajdas i wielu innych.

tekst przygotowany przez Organizatorów
Reklama