Strona główna Twoje miasto

Rekordowa liczba uczestników na Potędze Informatyki w sądeckiej WSB-NLU

Reklama

Jak zarobić duże pieniądze zajmując się grami? Jak zaprogramować własny YouTube w 15 minut? Albo jak obronić się przed niebezpiecznymi trickami hakerów? To pytania na które odpowiedzieli studenci i absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu podczas szóstej edycji widowiska „Potęga Informatyki” która odbyła się w dniach 8-10 marca.

Ponad 2000 osób odwiedziło sądecką Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University z okazji odbywającej się 6. edycji multimedialnego widowiska Potęga Informatyki. Liczba chętnych była tak duża, że po raz pierwszy widowisko odbywało się w dwóch aulach jednocześnie, dzięki prowadzonej transmisji na żywo.

W programie trzydniowej imprezy przewidziano multimedialne prezentacje na pięciu ekranach projekcyjnych którym towarzyszyły najwyższej klasy efekty specjalne obejmujące pokazy laserów, efekty świetlne oraz występy muzyczne na żywo. W trakcie widowiska przedstawiono sześć zakresów tematycznych: Potęgę programowania, Potęgę sieci komputerowych, Potęgę gier komputerowych Potęgę urządzeń mobilnych, Potęgę robotów oraz Potęgę elektroniki. Hitem pokazu był humanoidalny japoński robot Pepper, który sam wygłosił jeden z referatów. Uczestnicy zobaczyli na żywo możliwości nowoczesnego programowania: efekty zaledwie 15-minutowej pracy programisty oraz przykład programowania własnego smartfona. Zaprezentowane zostały nowoczesne techniki ochrony sieci komputerowych przed atakami hakerskimi. Miłośnicy gier komputerowych poznali praktyczne tajniki biznesu w tym sektorze.

Ponadto, przez trzy dni trwania widowiska w holu głównego budynku WSB-NLU trwała prezentacja samochodów elektrycznych i hybrydowych. Każdy chętny mógł spróbować specjałów kuchni molekularnej. Ponadto, uczestnicy wydarzenia chętnie brali udział w wyścigach dronów, pokazach tańca i licznych konkursach organizowanych przez partnerów wydarzenia.

Organizatorem widowiska była Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym. Uczelnia od wielu lat kształci w dziedzinie IT. Głównym działaniem w tym zakresie jest realizacja studiów inżynierskich na kierunku “Informatyka” o specjalnościach: Programowanie Aplikacji Biznesowych, Grafika Komputerowa i Multimedia.

tekst i zdjęcie nadesłane przez organizatorów

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama