Strona główna Wiadomości

Remont estakady ul. Tarnowskiej odłożony na przyszły rok

Reklama
remont estakady w Nowym Sączu opóźnia się
Fragment estakady ulicy Tarnowskiej. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu odkłada na przyszły rok zapowiadany kilkukrotnie remont części estakady ulicy Tarnowskiej. Aż pięć przetargów na prace zostało unieważnionych, bo ceny oferowane przez wykonawców wielokrotnie przekraczają środki przeznaczone przez Miasto na sfinansowanie zamówienia.

Właśnie unieważniono kolejne postępowanie przetargowe. Władze Nowego Sącza zaplanowały w budżecie na remont 800 tys. zł ale wykonawca zaoferował niespełna 3,5 mln zł. W poprzednich przetargach niektóre oferty zbliżały się nawet do 5 mln zł.

– Nie będziemy w tym roku ogłaszać już kolejnych przetargów, bo mija się to z celem. W przyszłorocznym budżecie należy zarezerwować na prace wyższą kwotę. Trzeba też będzie postarać się o dofinansowanie – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Paradoksalnie, przełożenie prac na przyszły rok może być dobrą wiadomością dla kierowców. Prace na ul. Tarnowskiej mogłyby dodatkowo utrudniać ruch w rejonie wjazdu do miasta od strony Brzeska i Tarnowa oraz na Obwodnicę Północną. Tworzą się tu potężne korki spowodowane zamknięciem Mostu Heleńskiego i wyznaczeniem obwodnicy jak głównego objazdu Nowego Sącza na lewą stronę Dunajca, do osiedla Helena, gminy Chełmiec i dalej, w kierunku Limanowej i Wadowic (droga krajowa nr 28).

Według planów MZD, estakada na drodze krajowej nr 75 powinna być przebudowana na stumetrowym odcinku, wraz z odbudową nawierzchni oraz chodnika na pasie ruchu w kierunku Nowego Sącza i ułożeniem nowych sieci: wodociągowej i elektroenergetycznej.

(JO)

Reklama