Strona główna Wiadomości

Remont kładki nad Nawojowską. Wykonawcy żądają niebotycznych kwot. Wkrótce szósty przetarg

Reklama
nie może dojść do skutku modernizacja przejścia nad ul. Nawojowską
Kładka nad ul. Nawojowską jest w fatalnym stanie technicznym. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Już ponad rok trwają próby znalezienia wykonawcy remontu kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską. Właśnie unieważniono piąty przetarg, ponieważ oferenci życzyli sobie za pracę około 900 tys. zł – trzykrotnie więcej, niż Miasto chciałoby wydać na ten cel. Wkrótce szósty przetarg, na który znowu zwiększono środki zarezerwowane w budżecie.

Przejście między ulicą Grota-Roweckiego i m.in. Szkołą Podstawową nr 7 a pawilonem Piast, Centrum Handlowym Europa i Osiedlem Millenium jest w fatalnym stanie technicznym od wielu lat. Pięć oraz cztery lata temu wyremontowano tylko częściowo nawierzchnię kładki, a potem obiecywano dokończenie robót.

W 2017 i 2018 roku ogłaszano i unieważniano już kilka przetargów na wymianę nawierzchni schodów, ich elementów stalowych oraz odremontowanie balustrad. Powodem był brak wykonawców lub zbyt niski budżet zamawiającego.

Kilka miesięcy temu Rada Miasta zwiększyła – ze 150 do 300 tys. zł – kwotę zarezerwowaną na remont kładki. Ale okazało się, że w piątym, właśnie unieważnionym przetargu, za prace przy modernizacji przejścia nad ul. Nawojowską zaoferowano aż 879 tys zł (tańsza oferta) i 901,5 tys. zł (druga, nieco droższa).

Rosnące ceny materiałów i usług budowlanych spowodowały, że w budżecie miasta trzeba było po raz kolejny zwiększyć kwotę zarezerwowaną na prace przy kładce. Teraz jest to już 600 tys zł.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu zamierza w najbliższych dniach ogłosić następny, szósty już przetarg związany z modernizacją zniszczonego przejścia dla pieszych. W specyfikacji przetargu ma zostać znacznie wydłużony termin wykonania robót, co zdaniem dyrektora MZD Grzegorza Mirka może pomóc w znalezieniu wykonawcy. Do tej pory na realizację zadania dawano około miesiąca.

(JO)

Reklama