Strona główna Wiadomości

Rewitalizację Parku Strzeleckiego wykona sądecka firma Erbet. Miasto wybrało jedyną ofertę mieszczącą się w budżecie

Reklama
Rewitalizację Parku Strzeleckiego wykona sądecka firma Erbet
Fot. TK / Twój Sącz

Wariantowa oferta firmy Erbet za 39,9 mln zł została uznana za najkorzystniejszą w w drugim przetargu na rewitalizację Parku Strzeleckiego wraz z budową nowego amfiteatru. Była to jedyna oferta mieszcząca się w zakładanym przez Miasto budżecie inwestycji w wysokości 40,8 mln zł.

Dwie oferty w przetargu w podstawowym zakresie robót (czyli realizacja zgodnie z gotową dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę) znacznie przekraczały środki przeznaczone na ten cel. Wykonawcy mieli możliwość złożenia oferty wariantowej czyli zakładającej realizację inwestycji z dopuszczonymi przez Zamawiającego zmianami rozwiązań funkcjonalnych i techniczno-materiałowych. W tym przypadku złożono również dwie oferty, a Miasto za najkorzystniejszą wybrał tę przedstawioną przez Erbet.

W przypadku oferty wariantowej nowy amfiteatr musi być przeprojektowany na pojemność „nie mniej niż 3 tysiące miejsc (pierwotnie 4,5 tysiąca) a część planowanych obiektów towarzyszących nie będzie realizowana. Powstaną: mini-ścieżka biegowa, plac wodny, ogród dziecka oraz plac zabaw z sadzawką a także wielofunkcyjny pawilon parkowy.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na rewitalizację Parku Strzeleckiego wraz z budową zadaszonego amfiteatru ogłoszono we wrześniu 2018 roku. Postępowanie zakończyło się dopiero w styczniu br. i to unieważnieniem, bowiem pięć firm złożyło oferty od 20 do aż 40 mln zł wyższe, niż Miasto zaplanowało wydać na ten cel (wtedy było to 50 mln zł w tym 30 mln zł dofinansowanie ze środków unijnych).

W drugim przetargu zrezygnowano z części planowanych wcześniej obiektów (m.in. z budowy boisk i zespołu kortów oraz mobilnych pawilonów i strefy rekreacyjnej). Najważniejszym elementem jest wciąż zadaszony amfiteatr ze sceną i zapleczem.

W związku z planowaną inwestycją, w Parku Strzeleckim w tym roku wykonano już wycinkę kilkuset drzew oraz wyburzono stary amfiteatr z muszlą koncertową oraz wyrównano teren. Wyłoniono także firmę, która zajmie się nadzorem inwestorskim.

Termin zakończenia inwestycji według specyfikacji przetargu to 30 listopada 2020 roku.

(JO)