Strona główna Wiadomości

Rozpoczęto demontaż zaniedbanego Miasteczka Rowerowego. Jest wykonawca Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej

Koniec Miasteczka Rowerowego przy ul. Nadbrzeżnej
Prace przy ul. Nadbrzeżnej rozpoczęto od demontażu ogrodzenia. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Miniony weekend był ostatnim, kiedy można było skorzystać z Miasteczka Rowerowego przy ul. Nadbrzeżnej. Właśnie rozpoczęto demontaż zaniedbywanego przez lata obiektu. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy ma powstać w jego miejscu Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej.

Po dwóch unieważnionych przetargach na wykonawstwo Parku – oferty przekraczały środki przeznaczone na sfinansowanie zamówienia – roboty zlecono w trybie negocjacji “z wolnej ręki”.

O nieudanych przetargach przeczytasz w tekście Odwleka się rozpoczęcie przebudowy Miasteczka Rowerowego

– Wykonawcą, za 2,28 mln zł, jest firma Jan-Bud z Wielogłów – poinformował nas Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który odpowiada za inwestycję.

Wykonawca rozpoczął już prace przy ul. Nadbrzeżnej. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy w miejscu starego miasteczka powstanie m.in. bogato wyposażony plac zabaw z huśtawkami, piaskownicą i trampolinami ziemnymi, ścieżki dla osób uczących się jazdy na rowerze czy miejsca do wspinaczki rodzinnej. W projekcie przewidziano również zadaszone ławki z paleniskiem i mini scenę do imprez plenerowych oraz większy niż do tej pory skatepark.

– Według założeń całość ma funkcjonować jako miejsce dla każdego, od dzieci i młodzieży po dorosłych. To będzie wyjątkowe miejsce, dla sądeczan i przyjezdnych. Takich parków w Małopolsce jest niewiele – podkreślają w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Program funkcjonalno-użytkowy Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu

Budowa Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej będzie kosztować budżet miasta około 1,2 mln zł. Pozostałe środki – 1,08 mln zł – pochodzą z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

(JO)