Strona główna Wiadomości

Rozpoczyna się remont kładki nad ul. Nawojowską. Przejście przez jezdnię tylko po tymczasowych pasach

remont kładki dla pieszych
Na ul. Nawojowskiej wyznaczono tymczasowe przejście dla pieszych. Fot. JO / Twój Sącz

Rozpoczyna się wyczekiwany od lat remont kładki dla pieszych nad ulicą Nawojowską. Prace potrwają do 15 czerwca – do tego czasu piesi będą musieli pokonywać ruchliwą ulicę po tymczasowych „pasach”.

Przejście między ulicą Grota-Roweckiego i m.in. Szkołą Podstawową nr 7 a pawilonem Piast, Centrum Handlowym Europa oraz Osiedlem Millenium jest w fatalnym stanie technicznym od wielu lat. W ramach remontu będą wykonane m.in. wymiana nawierzchni schodów i ich elementów stalowych oraz odnowienie poręczy.

Jeszcze dwa lata temu w budżecie miasta zarezerwowano na remont kładki 150 tys. zł ale nie było chętnych. Potem kwotę zwiększono do 300 tys. zł ale i za te pieniądze nikt nie chciał wykonać prac. Ostatecznie wykonawcę znaleziono w szóstym przetargu, wykładając z budżetu 0,5 mln zł.

Kładka zamknięta jest dla pieszych od wtorku 5 marca. Wytyczono tymczasowe przejście dla pieszych w jej pobliżu, między ul. Grota-Roweckiego a pawilonem handlowym.

Na konieczność dodatkowych zabezpieczeń, np. tymczasowych świateł, w tym ruchliwym miejscu zwracają uwagę rodzice dzieci chodzących do SP nr 7. Tak się jednak nie stanie. – Przejście nie będzie dodatkowo zabezpieczone światłami. Nie ma także zapotrzebowania w kwestii osoby do przeprowadzania uczniów z pobliskiej szkoły – podało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował, że kładka nad ul. Nawojowską będzie zamknięta do 15 czerwca br.

(JO)