Strona główna Wiadomości

W tym tygodniu rozpoczynają się prace przy remoncie nawierzchni wokół rynku oraz ul. Wąskiej

Reklama
remont ulicy Wąskiej
Ulica Wąska. Fot. UMNS

We wtorek rozpoczyna się remont ulicy Wąskiej a w czwartek – nawierzchni wokół rynku. Przez kilka miesięcy należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Do końca sierpnia ma być wymieniona nawierzchnia kilkudziesięciometrowej długości ulicy Wąskiej. – Mieszkańcy miasta może przyzwyczaili się już do wyglądu tej ulicy, jednak goście, którzy odwiedzają Nowy Sącz są zaskoczeni, że ulica Wąska, która znajduje się tak blisko ratusza jest w tak złym stanie. Najpierw remontujemy nawierzchnie i chodniki, a później  będziemy chcieli zająć się kamienicami – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Znacznie dłużej, bo do końca listopada, potrwa remont nawierzchni wokół rynku i fragmentu ul. Kazimierza. Prace zaczną się już w czwartek 11 lipca. Będą podzielone na etapy, a w czasie remontu ruch będzie dwukierunkowy.

Nowy Sącz, fragment Rynku. Fot. UMNS

– W pierwszym etapie przebudowany będzie odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd do Rynku z ul. Lwowskiej będzie możliwy przez przewężenie jezdni – ruch kierowany będzie sygnalizacją świetlną – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

Utrudnienia w związku z pierwszym etapem prac na Rynku. Fot. MZD

 

W następnej kolejności remontowane będą odcinki między ul. Kazimierza Wielkiego a rynkiem, ul. Lwowską i Hoffmanowej a na końcu między ul. Wąską a ul. Romanowskiego.

Prace naprawcze nawierzchni wokół rynku kosztować będą 3,5 mln zł brutto. Remont u. Wąskiej to dodatkowo 240 tys. zł. W obu przypadkach wykonawcą jest Zakład Usług Malarsko-Drogowych A. Sarata J. Sarata Spółka Jawna z Nowego Sącza.

(JO)