Strona główna Wiadomości

Ruch wahadłowy na ul. Kunegundy. Rozpoczyna się remont, wkrótce budowa ronda

Reklama
należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie ul. Jagielońskiej, Grodzkiej i Kunegundy
Ul. Kunegundy. Fot. UMNS

W związku z planowanym remontem nawierzchni i budową ronda, w ciągu najbliższych miesięcy należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie ul. Jagielońskiej, Grodzkiej i Kunegundy. Właśnie wprowadzono ruch wahadłowy na ul. Kunegundy – do robót przystąpiły Sądeckie Wodociągi, które dokonają wymiany sieci wodociągowej.

Na razie ruch wahadłowy obowiązuje na odcinku ul. Kunegundy między ul. Zygmuntowską a ul. Szujskiego, gdzie na razie zostanie rozebrana nawierzchnia. – Kolejne odcinki będą rozbierane w miarę postępowania prac na sieci wodociągowej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

Do połowy 2020 roku ma zostać m.in. wykonana przebudowa na rondo skrzyżowania ul. Jagiellońskiej, Kunegundy i Grodzkiej. Nowe chodniki i nawierzchnię zyskają odcinki ul. Grodzkiej (do skrzyżowania z Al. Wolności/Batorego) i Kunegundy (do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską). Zaplanowano również oświetlenie przejść dla pieszych oraz ustawienie tablicy ostrzegawczej – “radaru”, informującego o przekroczeniu prędkości.

Całość prac ma kosztować ponad 4 mln zł – większość jest finansowana z z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Z tego samego Funduszu finansowany jest remont ul. Sucharskiego, którego termin zakończenia wyznaczono również na koniec czerwca 2020 r.

(JO)

Reklama