Strona główna Twoje miasto

Ruszył program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych

Województwo Małopolskie, Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Dyrekcja i Zespół Realizatora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie serdecznie zapraszają dzieci z Miasta Nowego Sącza do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2016 r.

Szczepienia w Nowym Sączu będą realizowane przez Centrum Medyczne Batorego Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Al. Batorego 77.

Zapisy dzieci do szczepienia przeciw pneumokokom przyjmowane będą w siedzibie Przychodni Centrum Medyczne Batorego – Poradnia Dziecięca Budynek C, bądź telefonicznie pod nr tel.: 18 442 00 06 w. 341 lub 18 442 00 06 wew. 2

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:

  • Szczepieniami będą objęte dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Nowego Sącza w wieku od 24 miesiąca do 36 miesiąca życia.
  • W przypadku braku możliwości zaszczepienia dzieci w wieku od 24-36 miesiąca życia dopuszcza się najwcześniej w listopadzie 2016 r. możliwość przeznaczenia pozostałych wolnych dawek szczepionki na zaszczepienie dzieci, które ukończyły 12 miesiąc życia.
  • Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 09.12.2016 r.

W razie pytań prosimy o kontakt z Panem Grzegorzem Chochlą – Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8 00 – 15 00 pod numerem telefonu: 18 44 86 780.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, współfinansowany z budżetu Miasta Nowego Sącza.

tekst nadesłany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2016 rJeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama