Strona główna Wiadomości

Ryszard Nowak po raz trzeci prezydentem Nowego Sącza [WYNIKI OFICJALNE]

nowak1
Ryszard Nowak w komisji wyborczej podczas drugiej tury wyborów 30 listopada 2014. Fot. JO / Twój Sącz

Ryszard Nowak (KW Prawo i Sprawiedliwość) po raz trzeci został wybrany na prezydenta Nowego Sącza. Według oficjalnych wyników pochodzących z Miejskiej Komisji Wyborczej otrzymał 15 385 głosów – o 188 więcej niż jego konkurent Ludomir Handzel (KWW Koalicja Nowosądecka). Frekwencja wyniosła 45,97 % (w pierwszej turze – 49,96 %).

Nowak w swoim sztabie wyborczym na gorąco komentował kampanię wyborczą, wynik i plany na przyszłość.

Z tak brudną kampanią nie spotkałem się nigdy. Była bardzo negatywna w stosunku do mojej osoby, przynajmniej w niektórych mediach. (…) Mam przygotowany plan działania i będę go realizował. Na pewno się coś zmieni. Mogę już powiedzieć, że pani Bożena Jawor złożyła rezygnację i nie będzie już wiceprezydentem.  Pewnie też będą inne, poważne zmiany. Na stanowisku pozostaje wiceprezydent Jerzy Gwiżdż. (…) Będę twardo upominał się o to, co się miastu należy. Myślę, że mam na tyle energii, żeby tę kadencję rzetelnie sprawować i z dużymi efektami. (…) Będę miał komfortową sytuację, bo piętnastu radnych mam za sobą i jednego sympatyzującego – mówił m.in. dziennikarzom Ryszard Nowak.

Ryszard Nowak urodził się w Nowym Sączu w 1962 roku. Z zawodu jest jubilerem-złotnikiem oraz technologiem żywienia. Od 1993 roku działał w Porozumieniu Centrum, potem w Prawie i Sprawiedliwości. W latach 2001 – 2005 był posłem na Sejm IV kadencji (z listy PiS). W 2006 roku został prezydentem Nowego Sącza w drugiej turze, po zwycięstwie nad Piotrem Lachowiczem przewagą jedynie 47 głosów. Nowak zdobył wówczas 12 670 głosów. W wyborach 2010 został wybrany ponownie już w pierwszej turze – poparło go 19 789 mieszkańców (60,14 %).

(z)

nowa_1
Ryszard Nowak w sztabie wyborczym. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz