Strona główna Twoje miasto

Sądecki Dzień Radości

20151006_sadecki_dzien_radosci_2222
Fot. UM NS

We wtorek, 6 października, już po raz drugi odbył się Sądecki Dzień Radości. Młodzieżowy happening to akcja profilaktyczna promująca radosny styl życia, zachęcająca młodzież do współpracy, kreatywności i wspólnego przeżywania przyjemnych emocji. Patronem wydarzenia był prezydent Ryszard Nowak. Organizatorzy to Urząd Miasta Nowego Sącza, Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Stanisław Szarek.

II Sądecki Dzień Radości skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Nowego Sącza, a miejscem przedsięwzięcia były m.in. sądeckie Planty. Tam przedstawiciele pięciu szkół, biorących udział w „radosnej rywalizacji”, zbierali podpisy pod listą uradowanych mieszkańców miasta. Chwilę po wypełnieniu pierwszego zadania, uczestnicy wydarzenia, wzięli udział w „Spacerze radości”, który przeszedł ulicą Jagiellońską i zatrzymał się przed sądeckim ratuszem. Tutaj czekała kolejna niespodzianka, czyli „Radosny koncert” przygotowany przez zespoły Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Jednocześnie jury konkursowe oceniało „Obrazy radości” przygotowane przez uczniów oraz przyglądało się przygotowanym prezentacjom artystycznym.

Z uczestnikami II Sądeckiego Dnia Radości spotkał się prezydent Ryszard Nowak, który przekazał wszystkim pozdrowienia i życzył dużo uśmiechu i radości na każdy dzień.

20151006_sadecki_dzien_radosci_33
Fot. UM NS

W klasyfikacji końcowej zwyciężył Zespół Szkół Sióstr Niepokalanek zdobywając 192 punkty. Przedstawiciele zwycięskiej szkoły odebrali puchar, który już za rok powędruje do kolejnej placówki z terenu miasta Nowego Sącza, tym razem podczas trzeciej edycji Sądeckiego Dnia Radości.

Dyplomy za udział oraz przygotowane upominki odebrali także uczniowie: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

tekst przygotowany przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza
Reklama