Strona główna Twoje miasto

Sądecki Opłatek

Sądecki Opłatek

Prezydent miasta Ludomir Handzel złożył życzenia mieszkańcom Nowego Sącza oraz połamał się z nimi opłatkiem. Zaprosił też do świątecznego posiłku.

Szanowni państwo, drodzy Sądeczanie! Bardzo się cieszę, że jesteśmy tuta razem, na płycie Rynku. Widzę wiele znajomych twarzy, wiele osób, które mijam codziennie na ulicach naszego miasta. Wchodzimy w czas świąt bardzo dla nas ważnych, w czas świąt Bożego Narodzenia. Bądźmy razem wszyscy, cieszmy się z tych chwil. Życzę wszystkim, aby te święta były rodzinne, spokojne. Chciałbym też przy tej okazji życzyć, żeby ten czas po świętach był pełen nadziei i pełen dobrych decyzji – mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Opłatki poświęcił i posiłek pobłogosławił proboszcz parafii świętej Małgorzaty ksiądz dr Jerzy Jurkiewicz. Przyłączając się do życzeń prezydenta mówił:

Boży Syn, którego narodziny będziemy obchodzić, przynosi pokój, miłość i dobroć. I tego życzę:  aby ten pokój, ta miłość i dobroć gościły w naszych sercach. Niech Boży Syn błogosławi wam we wszystkich przedsięwzięciach, niech sprawia, by wszystkie trudne sprawy, z którymi każdy z nas się boryka, przemieniał w pociechy i błogosławił w następnym 2019 roku.

Mieszkańcy miasta mogli posilić się zupą grzybową, świąteczną kapustą, aromatyczną herbatą , pierniczkami i ciastami. Posiłki przygotowały Domy Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Harcerze z sądeckiego hufca, którzy włączyli się w organizację Sądeckiego Opłatka, przygotowali zabawy, gry i animacje dla dzieci. O oprawę artystyczną zadbali artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl