Strona główna Wiadomości

Sądecki Szpital Położniczo-Ginekologiczny Medikor zmieni właściciela

Medikor Nowy Sącz
Szpital Medikor. Fot. JM / Twój Sącz

Szwedzka grupa Medicover kupi za ponad 300 mln zł szpitale położniczo-ginekologiczne Neomedic, które były w portfelu funduszu Innova, w tym Szpital Położniczo-Ginekologiczny Medikor w Nowym Sączu – informuje Puls Biznesu. Wartość transakcji, która będzie jeszcze wymagała zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ustalono na 70,5 mln EUR, czyli około 305 mln zł.

Medicover kupuje spółkę Neomedic, operatora szpitali ginekologiczno położniczych w Krakowie i Nowym Sączu. Głównym sprzedającym jest fundusz Innova Capital, który zainwestował w Neomedic w 2012 r. i miał 67,3 proc. akcji.

Szpital Położniczo-Ginekologiczny Medikor działa w Nowym Sączu przy ul. Rzemieślniczej od grudnia 2014 roku. Ma prywatnego właściciela (grupa Neomedic uruchomiła go za ponad 10 mln zł), ale wszystkie usługi realizuje bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

„Medicover miał w ubiegłym roku 671,6 mln EUR przychodów i 26,5 mln EUR zysku netto. Polska jest dla niego największym rynkiem. W segmencie usług medycznych wypracowała ona w ubiegłym roku 270,7 mln EUR przychodów (1,15 mld zł), czyli o 16,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Drugi segment działalności – usługi diagnostyczne – przyniósł w Polsce 31,9 mln EUR przychodów (136 mln zł), co oznacza wzrost o 9,6 proc. Na polskim rynku prywatnych usług medycznych większą skalę ma tylko Lux Med, należący do brytyjskiej grupy Bupa” – przypomina Puls Biznesu.

(edred)

Reklama