Strona główna Twoje miasto

Sądecki sztab WOŚP czeka na zgłoszenia wolontariuszy

Ruszyły przygotowania do organizacji w Nowym Sączu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Nowosądecki sztab został zarejestrowany pod adresem Rynek 1, czyli w Ratuszu.

Nowosądecki sztab już od końca października pracuje nad programem finałowych atrakcji dla mieszkańców Nowego Sącza.

– Sztabowcy prowadzą rozmowy z artystami, sponsorami, dopracowywane są szczegóły samego dnia Finału, jak też imprez towarzyszących. Jeśli pominęliśmy kogoś w swych rozmowach i planach organizacji nowosądeckiego Finału WOŚP, to jest to efekt niezamierzony i zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą się przyczynić do tego, aby nasza, nowosądecka orkiestra grała najgłośniej na świecie – mówi szefowa sztabu Magdalena Furmanek-Kopiec i dodaje: – Zachęcamy również różne podmioty, na przykład szkoły, restauracje czy sklepy, do założenia skarbonek stacjonarnych u siebie, do których można zbierać pieniądze od 15 grudnia do 13 stycznia 2019 roku. Aby uzyskać skarbonkę stacjonarną, należy kontaktować się ze sztabem.

Organizatorzy akcji są otwarci na wszelkie pomysły oraz wsparcie rzeczowe i finansowe, które są niezbędne do realizacji wydarzenia i zachęcają do kontaktu: wospnowysacz@gmail.com; fb: wospnowysacz; tel.: 604 621 222 lub 531 135 932.

Aktualnie trwa rekrutacja wolontariuszy do nowosądeckiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Sztab WOŚP Nowy Sącz dysponuje tylko 100 miejscami, dlatego o zostaniu wolontariuszem decyduje szybkość zgłoszenia.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji elektronicznej. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą strony: iwolontariusz.wosp.org.pl  Należy pamiętać, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza na podanej stronie – mówi Magdalena Furmanek-Kopiec.

Podczas 26. Finału WOŚP w styczniu 2018 roku w Nowym Sączu, udało się zebrać ponad 105 tysięcy złotych.

tekst Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama