Strona główna Twoje miasto

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma 20 lat

STBS 20-lecie Kita Kurp
Andrzej Kita (po lewej) i Maciej Kurp. Fot. UM NS

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obchodzi jubileusz dwudziestolecia. 3 lipca odbyło się spotkanie, które było okazją do podsumowania dwóch dekad działalności. W spotkaniu udział wziął zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

Zastępca prezydenta podziękował zespołowi STBS-u za zaangażowanie i owocną pracę w ciągu minionych dwóch dekad. – Pozwólcie państwo, że pogratuluję panu prezesowi Maciejowi Kurpowi wraz z zespołem tego jubileuszu, tych dwóch dekad owocnej pracy ku zadowoleniu mieszkańców, ku zadowoleniu sądeczan. Życzę państwu, żebyście świętowali kolejne jubileusze i żeby zawsze były powody, by cieszyć się tym zadowoleniem członków Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, bo to zadowolenie jest. Młode sądeckie rodziny, a i seniorzy także, mieszkają, żyją w mieszkaniach o wysokich parametrach technicznych, a jednocześnie niskich parametrach eksploatacyjnych. STBS znacząco uzupełnia, a może nawet kreuje rynek mieszkań w Nowym Sączu – podkreślił zastępca prezydenta.

Dwa lata temu TBS-y obchodziły dwudziestolecie istnienia. Uczestnicy spotkania podkreślali, że jest to jeden z najbardziej udanych programów wspierania budownictwa nie tylko w skali naszego kraju. Polscy organizatorzy TBS-ów inspirowali się wzorami francuskimi, jednak polska droga okazała się nieporównanie bardziej skuteczna: u nas TBS-y służą ludziom, we Francji zamieniły się w imigranckie getta. – Cieszymy się, że STBS ma się dobrze, że ma dalsze plany i wizję rozwoju. Będziemy nadal wspierać działalność STBS-u, tak jak czyniliśmy to do tej pory – zakończył Wojciech Piech.

W spotkaniu udział wzięli zarówno aktualny prezes STBS-u Maciej Kurp, jak i prezes-senior Andrzej Kita. Spotkanie było częścią konferencji na temat zasad finansowania Towarzystw Budownictwa Społecznego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przedstawiciele TBS-ów z całej Polski spotkali się w ośrodku wypoczynkowym Activa w Muszynie-Złockiem. Organizatorem dorocznego przedsięwzięcia było Polska Izba Gospodarcza i firma FAKRO.

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama