Strona główna Wiadomości

Dopłaty do budowy przyłączeń kanalizacyjnych

Reklama
Sądeckie Wodociągi
Siedziba Sądeckich Wodociągów. Fot. Z / Twój Sącz

Sądeckie Wodociągi: Nowy Sącz w tym roku przeznaczy 1 385 000 zł na program dopłat do budowy podłączeń do kanalizacji sanitarnej. Chętni mogą skłądać wnioski w siedzibie spółki.

Jak podają Sądeckie Wodociągi z największej w historii Sądecczyzny inwestycji wodno-ściekowej mogą już korzystać mieszkańcy osiedli: Zawada, Błonia, Kaduk (ulice: Grunwaldzka, Grunwaldzka-Boczna, Zawiszy Czarnego, Warszewicza, Korczaka, częściowo Radziecka i Podmłynie), Poręba Mała (część mieszkańców ulic: Osiedlowej, Pienińskiej, Mizgałów, Bystrzyckiej, Zagranicznika, Krętej, Górki Zawadzkie, Stadnickich, Ruchu Ludowego, Gorczańskiej i Sołeckiej oraz odcinka ulicy Poręba Mała od ulicy Juranda do Nawojowej). Etap włączania do sieci trwa także dla mieszkańców Jamnicy oraz ulicy Targowej.

– Proces przyłączenia rozpoczął się pod koniec ubiegłego roku. Do sieci podpięło się już około trzech tysięcy mieszkańców, to jest około 16 procent osób objętych inwestycją – informuje Krzysztof Głuc, wiceprezes Spółki Sądeckie Wodociągi.

Miasto Nowy Sącz przyjęło program dopłat do budowy podłączeń do kanalizacji. W 2015 roku zamierza przeznaczyć na niego 1 385 000 złotych.  Aby skorzystać z programu należy w siedzibie Wodociągów złożyć wniosek z odpowiednimi załącznikami. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie spółki. Informacji można zasięgnąć również telefonicznie pod numerami: 18 41 41 244 oraz 18 41 41 253.

Jak podaje nowosądecka spółka trwa także etap włączania się do sieci wodociągowej. Woda dostępna jest już na osiedlu Błonia oraz w ulicach: Osiedlowa, Pienińska, Juranda, Mała Poręba (odcinek od Juranda do Nawojowej), Mizgałów, Bystrzycka, Zagranicznik, Kręta. Równocześnie prowadzone jest przygotowanie do włączenia pozostałych ulic.

W ramach unijnego projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej Miasta Nowego Sącza z przyległymi terenami gmin sąsiednich” spółka Sądeckie Wodociągi wybudowała 70 kilometrów sieci wodociągowej i 174 kilometry kanalizacji sanitarnej. Zmodernizowanych zostało około 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W ramach prac została też rozbudowana i zmodernizowana stacja uzdatniania wody w Starym Sączu.

– Dzięki tej największej w dziejach Sądecczyzny inwestycji, wody nie zabraknie w kranach dotychczasowym i około ośmiu tysiącom nowych użytkowników spółki. To przedsięwzięcie ma także istotny wpływ na ochronę środowiska. Zdecydowanie polepszy się jakość wody w okolicznych rzekach. Do kanalizacji zostanie podłączonych prawie 19 tysięcy nowych mieszkańców regionu – podają Sądeckie Wodociągi w komunikacie.

(edred)