Strona główna Twoje miasto

Sądecko-krakowski zespół Redford z debiutanckim singlem

Reklama

Redford

Obiecujący krakowsko-nowosądecki zespół Redford znalazł się w gronie zwycięzców konkursu dla utalentowanych twórców w ramach kampanii „ibis. tu mieszka muzyka”. Dzięki nagrodzie grupa nagrała swój debiutancki singiel pod okiem producentów Universal Music.

Redford to zespół założony ponad rok temu przez grupę czterech przyjaciół. Łączy ich wspólna pasja oraz wykształcenie muzyczne. Każdy z członków zespołu gra na kilku instrumentach i śpiewa. Dominik Dudek (wokal główny, gitara elektryczna, akustyczna, fortepian, sample), Mateusz Kotkowski (chórki, gitary elektryczne, fortepian, syntezator), Kajetan Pietrzak (chórki, perkusja, sample) i Wojtek Klimczak (chórki, bass, syntezator). Sami też komponują i piszą teksty.

Muzykom z Redford najbliższa jest muzyka z Wielkiej Brytanii. Do grania napędza ich energia, jaką dają koncerty, dlatego ich największym marzeniem jest występ na Wembley.

Do konkursu organizowanego przez rodzinę hoteli ibis zgłosili swoją autorską piosenkę „Put The Light”, która głosami internautów weszła do półfinału. W kolejnym etapie muzycy zostali docenieni przez Sarsę – ambasadorkę kampanii, jako jeden z pięciu laureatów konkursu. Nagrodą dla zwycięzców w kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” była sesja nagraniowa w profesjonalnym studiu, zbudowanym w hotelu ibis Warszawa Ostrobramska. Zespół postanowił zarejestrować podczas niej swój inny utwór pt. „Another life”.

Nagrywanie w studiu stworzonym w hotelu było bardzo ciekawym doświadczeniem. Mieszkaliśmy w tym samym miejscu co studio, więc po śniadaniu wystarczyło wyjechać kilka pięter do góry i mogliśmy zacząć pracę. Podczas nagrywania panowała bardzo dobra atmosfera i świetnie nam się współpracowało z Jankiem Bieleckim, producentem z Universal Music. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów końcowych mamy nadzieje, że utwór zostanie dobrze odebrany przez słuchaczy – mówi Dominik Dudek, członek zespołu Redford.

Singla „Another life” w wykonaniu Redford można posłuchać tu: ibis.com/tumieszkamuzyka

12 grudnia w hotelu ibis Warszawa Stare Miasto, odbył się finałowy koncert kampanii. Zespół Redford wystąpił na nim u boku Sarsy i pozostałych zwycięzców konkursu.

Ideą kampanii „ibis. tu mieszka muzyka” jest nawiązanie do długiej historii muzyki, która łączy się z podróżami. Hotele są często przystankami na trasach koncertowych artystów. Powstają w nich nowe utwory lub stają się one inspiracją do tworzenia tekstów. Dzięki obecności muzyki we wnętrzach hoteli rodziny ibis goście mogą poczuć ich twórczą atmosferę.

W ramach kampanii, muzycy wgrywali na platformę internetową ibis.com/tumieszkamuzyka próbki swoich nagrań, na które następnie głosowali internauci. Spośród trzydziestu utworów o największej liczbie głosów Sarsa – ambasadorka kampanii – wybrała pięć najlepszych. Ich wykonawcy zostali zaproszeni na sesje nagraniowe w jednym z hoteli ibis. W gronie laureatów, oprócz zespołu Redford, znaleźli się soliści – Patrycja Roszczyk, Maria Bedyńska i Paweł Danielak oraz zespół Birches.

tekst i zdjęcie nadesłane przez Grupę Hotelową Orbis / Public Dialog

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama