Strona główna Twoje miasto

Samorząd wsparł zakup radiowozów; prezydent obiecuje nowy komisariat

zakup radiowozów Nowy Sącz

Sądeccy policjanci mają od dziś dwa nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza i Starostwa Powiatu Nowosądeckiego. Jednym będą jeździć policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, drugi trafi do posterunku policji w Nawojowej.

Są to auta marki opel astra o mocy 200. koni i wartości siedemdziesięciu ośmiu tysięcy złotych każdy. Połowę kosztów zakupu pokryło miasto i starostwo, a połowa pochodziła z budżetu policji – mówi Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu inspektor Jarosław Tokarczyk. – Cieszymy się, że każdego roku możemy kupować nowe radiowozy, bo policyjne auta rocznie przejeżdżają około dwudziestu tysięcy kilometrów, więc bardzo dużo. Średnia kilometrów, które mają na licznikach nasze pojazdy to około dwustu tysięcy kilometrów, te starsze mają nawet o tysiąc więcej. Oczywiście w sytuacji, kiedy mamy już nowe radiowozy, to wycofujemy te najstarsze z użytkowania.

Kluczyki i dowody rejestracyjne wręczyli policjantom Prezydent Miasta Nowego Sącza i Wicestarosta Nowosądecki Antoni Koszyk. Nowe pojazdy poświęcił Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

Miasto pomaga policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia – mówił prezydent miasta Ludomir Handzel, który na dowód ścisłej współpracy z policją potwierdził, że jest już po pierwszych rozmowach z Wojewódzkim Komendantem Policji: – Chcę, żeby powstał na terenie Nowego Sącza dodatkowy komisariat, w którym będzie zatrudnionych stu dwudziestu funkcjonariuszy. Będzie on obsługiwał część osiedli oraz teren Starego Miasta. Dodatkowo chciałbym też, aby w centrum był posterunek policji w formie punktu przyjęć – policjanci na to mówią „sklep z policją”. Będą one ulokowane w lokalach miejskich.

Prezydent zapowiedział, że najprawdopodobniej nowy komisariat zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców jeszcze w tym roku.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama