Strona główna Wiadomości

Sandecja spada z Ekstraklasy

Reklama
spadek Sandecji
Zrzut ekranu z oficjalnej strony MKS Sandecja

Niemal dokładnie rok po zapewnieniu sobie awansu do Ekstraklasy piłkarze Sandecji stracili szansę na utrzymanie się dłużej niż jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywek. W sobotę przegrali z Cracovią 0:1 i na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek 2017/2018 nie mają już szans na utrzymanie.

W ciągu 36 meczy Sandecja zdobyła 32 punkty i strzeliła 33 bramki (najmniej ze wszystkich drużyn LOTTO Ekstraklasy). Wygrała 6 spotkań, 14 zremisowała a 16 przegrała, tracąc łącznie 53 bramki.

MKS Sandecja S.A. spotkania w roli gospodarza przez cały sezon rozgrywał w Niecieczy (z wyjątkiem sobotniego pojedynku, który rozegrano w Mielcu, bo stadion w Niecieczy był zajęty przez tamtejszy klub). Stadion w Nowym Sączu nie spełnia wymagań licencyjnych. Mimo obietnic ze strony władz miasta do dziś nie rozpoczęto budowy nowego obiektu – w końcowej fazie rozstrzygania jest dopiero przetarg na zaprojektowanie obiektu.

Do spadku Sandecji z Ekstraklasy odniósł się na Twitterze m.in. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Według Bońka piłkarze klubu zasługują na szacunek, władze miasta już mniej.

Fot. twitter.com/BoniekZibi

(JO)