Strona główna Twoje miasto

Sezon na wynajem mieszkań

partnerKoniec wakacji, jak co roku rozpoczyna sezon na wynajem mieszkań, dlatego właśnie teraz jest ostatni moment, by znaleźć tańszy lokal do wynajęcia. Wrzesień jest okresem kiedy studenci zaczynają myśleć o nowym lokum, więc znalezienie czterech kątów dla siebie będzie znacznie trudniejsze.

Dlatego przeglądając oferty już teraz, możesz zaoszczędzić nie małą gotówkę.  – Działając 8 lat na sądeckim rynku podpisaliśmy dziesiątki umów najmu, dzięki czemu wiemy, że im bliżej roku akademickiego, tym trudniej o atrakcyjne mieszkanie w dobrej cenie – mówi Adam Parzusiński z PARTNER Nieruchomości. Oferty zwolnione przez studentów końcem czerwca czy początkiem lipca, obecnie czekają na nowych najemców – Obniżenie ceny to teraz taktyczne zagranie właścicieli którzy mają na celu szybki wynajem.

Szukając mieszkania w czasie wakacji omijamy szturm studentów na rynek wynajmu nieruchomości. Jak podkreślają agenci, wrzesień jest czasem kiedy popyt przewyższa podaż, więc znalezienie atrakcyjnego mieszkania w dogodnej lokalizacji i przystępnej cenie wymaga wiele cierpliwości.

Atrakcyjne mieszkania o wyższym standardzie pojawiające się w tym okresie będą przyciągać więcej osób, więc też szybko będą z niego znikać. Właściciele będą zasypywani telefonami od potencjalnych najemców, a kolejka chętnych ciągle będzie rosnąć – uprzedza Adam Parzusiński. Jak informuje, mieszkania o niższym standardzie, gorszej lokalizacji czy wyższym czynszu, będą czekały na spóźnialskich i jest to tendencja nie zmienna od kilku lat.

Na co więc zwrócić uwagę gdy standard jest obniżony? – Dodatkowe opłaty. Zapytaj jak mieszkanie jest ogrzewane, dostępność ciepłej wody. Dowiedz się o średnie koszty utrzymania mieszkania i wysokość czynszu. Obecnie każdy korzysta z internetu, więc dopytaj się czy jest on dostępny. Sprawdź wszystkie okna i drzwi – nie chcesz, żeby zimą okazały się nieszczelne. Wyjrzyj przez okna aby nie mieszkać nad śmietnikiem. Nie zapominajmy o stronie wynajmującej. Dobrze sporządzona umowa najmu jest najważniejszym punktem tej transakcji. Warto powierzyć to komuś kto zna się ich zawieraniu, doradzić się specjalistów.

Najczęściej wybierane mieszkania to jedno oraz dwu pokojowe. Jak sprawdziliśmy to ich jest najwięcej na rynku. – Wrzesień to czas kiedy te mieszkania będą się wynajmować zdecydowanie szybciej. Dlatego każdemu kto się z nami kontaktuje w sprawie mieszkania od października, proponujemy wynająć coś już teraz, by zaoszczędzić w przyszłości – mówi Adam Parzusiński z PARTNER Nieruchomości.

Tekst przygotowany i opracowany przez PARTNER Nieruchomości