Strona główna Wiadomości

Siłownia w Parku im. Styczyńskiej: 4 lata później niż obiecywano i znacznie drożej niż niedawno zakładano

Reklama
Siłownia w Parku im. Styczyńskiej
Fragment dokumentacji przetargowej

Znacznie drożej niż jeszcze niedawno zakładano będzie kosztowało wykonanie zewnętrznej siłowni, remont alejek i renowacja części zieleni Parku im. Ireny Styczyńskiej, obok ruin sądeckiego zamku. W zeszłym roku miasto chciało wydać na to najwyżej 120 tys zł ale ze względów formalnych odrzucono wszystkie 3 złożone oferty. Teraz rozstrzygnięto przetarg, jednak za prace trzeba zapłacić już 290 tys zł.

Instalację pierwszej na osiedlu Stare Miasto siłowni na otwartym powietrzu obiecywano już w 2014. Ale na przeszkodzie stanęło stanowisko konserwatora zabytków który uważał, że budowa siłowni stanowić będzie zbyt dużą ingerencję w park. Teren wokół ruin zamku (jak i układ urbanistyczny całego starego miasta) jest wpisany do rejestru zabytków i podlega ochronie.

Fragment dokumentacji przetargowej

Miejskie plany skorygowano i w czerwcu 2017 r. Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zezwolenie na wykonanie siłowni wraz z uporządkowaniem jej otoczenia. Ogłoszono przetarg, na który wpłynęły 3 oferty. Wszystkie odrzucono i przetarg unieważniono. Miasto informowało w momencie otwarcia ofert, że na sfinansowanie zamówienia przeznacza 118 tys. zł.

Drugi przetarg (rozpisany w lutym br.) udało się rozstrzygnąć. Złożono 2 oferty – wybrano tańszą, firmy Weran z Wrocławia. Za wykonawstwo zaproponowała 287 820 zł brutto (Miasto tym razem na sfinansowanie zamówienia miało zarezerwowane już 300 tys. zł). Co ciekawe, pół roku temu, w poprzednim przetargu, Weran oferował połowę mniej – 140 tys. zł.

Siłownia w parku powinna powstać w niespełna trzy miesiące. Pojawi się tu 6 odpornych na warunki atmosferyczne urządzeń fitness (orbitrek, motyl b, skośne koła tai chi, wioślarz, narciarz podwójny oraz poręcz trójkątna). Ponadto przewiduje się przebudowę alejki – dojścia do siłowni od ul. Bożniczej, renowację zieleni w jej obrębie, montaż małej architektury (ławka, stojak na rowery, kosze na śmieci, lampy) oraz budowę niewielkich murków i nieznaczne podniesienie części terenu.

Fragment dokumentacji przetargowej

(JO)

Reklama