Strona główna Wiadomości

Słabnie strajk nauczycieli

strajk nauczycieli Nowy Sącz
Szkoła Podstawowa nr 8. Fot. JO / Twój Sącz

9 placówek oświatowych podjęło decyzję o zakończeniu prowadzonej od 8 kwietnia akcji protestacyjnej – poinformował Urząd Miasta Nowego Sącza. Strajk nauczycieli trwa jeszcze w 14 miejskich placówkach (na 39 wszystkich).

Protest odbywa się w ramach ogólnopolskiego strajku organizowanego przez Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego. Spośród 39 placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Sącz, do strajku przystąpiło 23 z nich, w tym większość szkół podstawowych i średnich. – Walczymy o wzrost wynagrodzeń, ale jednocześnie o większe pieniądze dla oświaty – przekonują organizatorzy strajku zrzeszeni w ZNP.

– Do 17 kwietnia (ostatni dzień zajęć dydaktycznych w szkołach przed wiosenną przerwą świąteczną) decyzję o zakończeniu strajku podjęło 9 placówek, po przerwie świątecznej kontynuowanie strajku deklaruje 14 szkół, w tym 6 szkół podstawowych i 8 szkół średnich – poinformował Urząd Miasta Nowego Sącza.

Z danych przedstawionych przez Wydział Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza wynika że na 2064 nauczycieli zatrudnionych we wszystkich sądeckich placówkach oświatowych do strajku w dniu 17 kwietnia br. przystąpiło 357 nauczycieli (17,3% sądeckich pedagogów).

(iw)

Reklama