Strona główna Wiadomości

Ślizgawka na Rynku będzie większa niż rok temu

Nowy Sącz ślizgawka na rynku - rozpoczęcie montażu
W piątek rozpoczęto przygotowywanie części płyty rynku pod budowę tymczasowego lodowiska. Fot. TK / Twój Sącz

Rozpoczęto prace przygotowawcze pod montaż sztucznego lodowiska na płycie rynku. Ma być większe, niż w zeszłym sezonie.

Ślizgawka pod ratuszem ma być uruchomiona – o ile pozwolą na to warunki pogodowe – już na przełomie listopada i grudnia. – W każdym razie będziemy się starać, żeby lodowisko działało najpóźniej w Mikołajki – zapowiada Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza ślizgawką.

W tym sezonie nową atrakcję (po raz pierwszy na rynku miasta lodowisko działało w ubiegłym sezonie zimowym)  przygotowuje warszawska firma Budowa Lodowisk TOL, znana m.in. z budowy największego w Polsce lodowiska na Stadionie Narodowym w stolicy. Ale jak przekonuje Paweł Badura jej usługi powinny mimo wszystko kosztować miasto nawet nieco mniej, niż w zeszłym roku, kiedy to na organizację ślizgawki wydano, z pensjami obsługi, około 180 tys. zł. – Nie mogę jeszcze podać pełnych tegorocznych kosztów. Wszystko zależy jak długo działać będzie lodowisko, a to już zależy od pogody – zastrzega dyrektor MOSiR.

W zeszłym sezonie ślizgawka w centrum cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Choć działała zaledwie 46 dni skorzystało z niej około 20 tysięcy osób. Dlatego też w tym roku zdecydowano o powiększeniu tafli. Ma mieć ponad 500 metrów kwadratowych (wymiary to około 18 x 30 m, w zeszłym sezonie było to 15 x 20). Przy tafli będzie kontenerowa wypożyczalnia łyżew i przebieralnia.

Według zamierzeń MOSiR wstęp na lodowisko ma kosztować 1 zł (bez ograniczenia czasowego). Wypożyczenie łyżew to dodatkowe 2 zł.

(JO)

Reklama