Strona główna Wiadomości

W sobotę 29 października wizyta Prezydenta RP w Starym Sączu

Reklama
Andrzej Duda na rynku Nowego Sącza 2015
12 kwietnia 2015. Przywitanie Andrzeja Dudy na nowosądeckim rynku w trakcie kampanii prezydenckiej. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

W najbliższą sobotę Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką złoży wizytę w Starym Sączu. Będzie to jego pierwsza oficjalna wizyta na Sądecczyźnie.

Kancelaria Prezydenta RP opublikowała właśnie program wizyty Andrzeja Dudy w Starym Sączu.

O godz. 13 prezydent weźmie udział w nabożeństwie odprawionym w Klasztorze Sióstr Klarysek. W trakcie nabożeństwa zostanie poświęcony sztandar Gminy Stary Sącz. Na dziedzińcu klasztornym Andrzej Duda zasadzi lipę Świętej Kingi. Urząd Miejski w Starym Sączu informuje, że wstęp na uroczystość możliwy tylko z zaproszeniami).

O godz. 15 w Kinie Sokół odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej (wstęp również tylko z zaproszeniami), w trakcie której Prezydent RP otrzyma przyznany mu 26 września br. Tytuł Honorowego Obywatela Starego Sącza (tutaj więcej o tym).

O godz. 16 na starosądeckim rynku odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta, w trakcie którego przewidziano wystąpienie Andrzeja Dudy.

Jak podaje Urząd Miejski w Starym Sączu, w związku z wizytą Prezydenta RP 29 października nastąpi zamknięte dla ruchu będą Rynek (cała płyta i uliczki wzdłuż zachodniej i południowej pierzei – od godziny 8.00 do godz. 18.00) oraz ulice Daszyńskiego, Kopernika, Trakt Św. Kingi (od ul. Bandurskiego) – od godz. 8.00 do godz. 15.00.

– Nie należy pozostawiać pojazdów na wymienionych ulicach – przypomina Urząd Miejski.

(iw)

29 10 2016 prezydent Andrzej Duda w Starym Sączu
Ograniczenia w ruchu w Starym Sączu 29.10.2016. Źródło: Urząd Miejski w Starym Sączu