Strona główna Twoje miasto

SpoKREWnieni służbą

1 marca na terenie koszar KaOSG, odbędzie się zbiórka krwi w hołdzie żołnierzom wyklętym. Wszystkich zainteresowanych, którzy pragną podzielić się tym cennym darem z potrzebującymi zapraszamy do honorowego oddania krwi w siedzibie KaOSG.

Akcja „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  oraz Ministra Obrony Narodowej, trwać będzie przez cały marzec. W ramach akcji przedstawiciele polskich służb mundurowych, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków.

Do inicjatywy przystąpił również Klub Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej SG wraz z zarządem IPA Regionu Nowy Sącz II oraz zarządem NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Przeprowadzenie honorowej zbiórki krwi będzie miało miejsce w czwartek 1 marca br. w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej (pomieszczenia służbowe Orkiestry Reprezentacyjnej SG) w godzinach 8:00-13:00.

Zbiórkę krwi przeprowadzać będzie personel medyczny z Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Przypominamy, iż zbiórka krwi ma charakter otwarty i może w niej wziąć udział każdy. W ubiegłym roku, podczas akcji „SpoKREWnieni służbą” w Komendzie Oddziału, funkcjonariusze zebrali blisko 20 litrów drogocennego płynu.

tekst nadesłany przez Referat Prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

spoKREWnieni służbą Nowy SączJeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.