Strona główna Kultura i imprezy

Spotkanie autorskie z mistrzem kryminału retro

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na spotkanie autorskie z mistrzem kryminału retro – Markiem Krajewskim, które odbędzie się 25 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w zabytkowych piwnicach SBP przy ul. Franciszkańskiej 11.

Marek Krajewski – filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, autor kryminałów, laureat Paszportu Polityki. Od 2007 roku zawodowo trudni się pisarstwem.

Jest autorem kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Na serię wydawaną od 1999 roku składają się dotychczas sześć tomów: Śmierć w Breslau, Koniec świata w Breslau, Widma w mieście Breslau, Festung Breslau, Dżuma w Breslau oraz Głowa Minotaura. W 2008 roku, wspólnie z Mariuszem Czubajem, kryminałem rozpoczął nowy cykl, którego akcja książki dzieje się w czasach współczesnych w Gdańsku, a bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater.

Jego książki zostały już przetłumaczone na 11 języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.

(edred)

Marek Krajewski spotkanie autorskie Nowy Sącz

Reklama