Strona główna Wiadomości

Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Nowego Sącza

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

W swojej pracy politycznej, służbie prezydenckiej zawsze powtarzam jedno – najbardziej zależy mi na moich Rodakach – podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza.

 Andrzej Duda w Nowym Sączu - spotkanie z mieszkańcami
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

– Moim wielkim dążeniem jako prezydenta i moim wielkim marzeniem –  które mam nadzieję, uda się zrealizować – jest to, żeby w momencie, kiedy będę kończył prezydenturę, kiedy będę kończył prezydencką służbę, przeciętnej polskiej rodzinie żyło się lepiej, niż kiedy ją zaczynałem. Jeżeli uda się to osiągnąć, to będzie to dla mnie największa satysfakcja, bo o to właśnie chodzi w politycznej służbie, żeby wszystkimi siłami starać się poprawić byt ludzi – dodał Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał o zobowiązaniach z kampanii wyborczej. – Część zobowiązań udało się zrealizować. Byłem z państwem w czasie kampanii wyborczej. Jak dziś pamiętam nasze spotkanie na nowosądeckim rynku pod ratuszem, to było 12 kwietnia 2015 roku, na miesiąc przed pierwszą turę wyborów. Mówiliśmy wtedy o tym, jakie są plany, mówiłem państwu wtedy o tym, że wierzę w to, że uda się zrealizować program 500 plus, mówiłem o tym, że jestem przekonany, że trzeba obniżyć wiek emerytalny i wszystko to zostało zrealizowane – zaznaczył.

Spotkanie z 12-letnim uczniem Michałem, ministrantem. Chłopiec, kiedy chodził z księdzem po kolędzie, zobaczył trudne warunki życia ponad siedemdziesięcioletniej głuchoniemej kobiety i oddał jej 200 zł zebrane na kolędzie oraz zorganizował w swojej szkole akcję pomocową. Wraz z mamą upiekli i następnie sprzedawali ciasta. Zebrali w ten sposób ponad 120 zł, które zostały przekazane potrzebującej kobiecie. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
źródło Kancelaria Prezydenta RP (KG/PAP)