Strona główna Kultura i imprezy

Spotkanie z cyklu Męskie Czytanie Poezji

Reklama

29 listopada o godz. 19.00 Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Męskie Czytanie Poezji.

W każdy ostatni piątek miesiąca na kameralnej scenie teatru przy ul. Jagiellońskiej 36 usłyszymy utwory najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury, najciekawszych współczesnych poetów oraz wiele innych tekstów wpisujących się w kanon kultury współczesnej w interpretacji aktorów Teatru Nowego oraz zaproszonych gości specjalnych.

Duża dawka dobrej literatury podana w awangardowej oprawie muzyki na żywo i aromacie świeżo parzonej kawy.

Podczas listopadowego czytania na teatralny warsztat weźmiemy fragmenty “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – najważniejszego polskiego dramatu XX w. “Z biegiem lat, z biegiem dni” zmieniały się ścieżki interpretacji arcydzieła Wyspiańskiego. Ten swoisty “Polaków portret własny” jest jednym najbardziej znanych, a z pewnością najbogatszym zbiorem cytatów, w którym bez względu na czas i miejsce każdy z rodaków autora znajdzie coś, co gra na strunach jego duszy. Geniusz Wyspiańskiego z wysublimowaną ironią uderza zarówno w inteligenckie pustosłowie, artystowskie
pięknoduchostwo oraz nieposkromioną porywczość chłopów. Słowa “Wesela” w każdym momencie dziejowym, a także i dzisiaj trafnie komentują rodzimy chaos ideowy i społeczny.

Autorskiej interpretacji tekstu “Wesela” w reżyserii Józefa Więcławka towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Marcina Czaji.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego.

Wstęp – 20 zł. Bilety do nabycia w biurze Teatru Nowego (ul. Jagiellońska 36). teatrnowysacz.pl

materiał przygotowany przez organizatorów
Reklama