Strona główna Wiadomości

Sprawca dwóch napadów w centrum zatrzymany

zatrzymany do rozboju1
25-latek w rękach policji. Fot. KMP w Nowym Sączu

Policja zatrzymała młodego bandytę, który dwukrotnie napadł na ekspedientki sklepów w centrum Nowego Sącza. Jedną z nich zranił w rękę nożem do tapet.

W środę (2 lipca) około godziny 17 w sklepie przy ul. Dunajewskiego zjawił się młody mężczyzna, który po chwilowym zainteresowaniu oferowanymi ubraniami wyciągnął nóż krzycząc, że to napad. Ekspedientka zdołała włączyć alarm i mężczyzna uciekł.

Ale już kilka minut później pojawił się w sklepie przy ul. Franciszkańskiej. Tu rzucił się na sprzedawczynię z nożem i zranił ją w rękę. Przestraszona kobieta oddała napastnikowi torebkę.

Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli szereg śladów zostawionych przez rabusia w tym czapkę, którą zgubił podczas ucieczki.  – Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu dyżurny sądeckiej komendy natychmiast podał komunikat do wszystkich funkcjonariuszy w służbie, przedstawiając rysopis sprawcy rozboju. Taka informacja trafiła także do policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy następnego dnia przy ulicy Młyńskiej zatrzymali 25-letniego mieszkańca Nowego Sącza, który odpowiadał rysopisowi sprawcy – poinformowała nas Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik sądeckiej policji.

25-letni mieszkaniec Nowego Sącza został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara od 3 do 12 lat więzienia.

(edred)

Reklama