Strona główna Wiadomości

STBS rozpoczyna budowę żłobka oraz pawilonu usługowego dla Osiedla Błonia

osiedle Błonia Nowy Sącz - planowany pawilon
Wizualizacja: Art Studio Paweł Kurzeja

Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczyna prace związane z budową zespołu obiektów usługowych dla potrzeb Osiedla Błonia. Za 8,6 mln zł przy ul. Kusocińskiego powstaną dwa budynki, które mają pomieścić m.in. żłobek i przedszkole, pocztę oraz sklep.

STBS właśnie przekazało plac budowy wyłonionemu w przetargu wykonawcy – sądeckiej firmie PP-H Budmex sp. z o.o.

– Inwestycja zlokalizowana jest na przekazanym aportem przez właściciela – Miasto Nowy Sącz terenie pomiędzy ulicami Kusocińskiego a Czecha. Na przygotowanym przez Spółkę terenie zlokalizowane zostaną 2 obiekty kubaturowe o łącznej pow. ok 2 tys. m2. W pierwszym z nich zlokalizowany zostanie market spożywczy o pow. 450 m2 oraz urząd pocztowy. W drugim miejsce znajdzie zespół przedszkolno-żłobkowy dla ok 120 dzieci, środowiskowa świetlica osiedlowa z pełnym wyposażeniem oraz pomieszczenia biurowe – wyjaśnia Maciej Kurp, prezes zarządu STBS spółka z o.o. w Nowym Sączu.

Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2018 roku.

Wizualizacja: Art Studio Paweł Kurzeja

Jak zapowiada spółka na terenie przekazanym przez miasto planowana jest również budowa bloku mieszkalny z około 50 mieszkaniami. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2019 – 2021.

STBS jest spółką komunalną w całości należącą do Miasta Nowego Sącza. Podstawowym celem działania Spółki jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu. STBS zajmuje się także zarządem budynkami, wynajmem lokali niemieszkalnych, remontami i modernizacjami dotyczącymi budownictwa.

Od lat 90. przy ul. 29 Listopada oraz Kusocińskiego STBS zbudował kilkanaście bloków. Trzeci budynek kończy też prywatny inwestor (Osiedle Sadyba). Na najmłodszym nowosądeckim osiedlu mieszka już ponad 3 tysiące osób.

(JO)

Reklama