Strona główna Wiadomości

Sto nowych miejsc w miejskich przedszkolach

nowe oddziały przedszkolne w Nowym Sączu
Podpisanie umowy na realizację projektu „Zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Miasta Nowego Sącza oraz rozszerzenie oferty dodatkowej środków wychowania przedszkolnego”. Od lewej: Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza; Leszek Zegzda, członek zarządu województwa; Sylwia Bednarczyk-Mikula, zastępca dyrektora ds. EFS Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie. Fot. Biuro Prasowe UMWM

100 dodatkowych miejsc w dwóch oddziałach przedszkolnych działających przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu to efekt 2 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Umowę na realizację projektu pn. „Zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Miasta Nowego Sącza oraz rozszerzenie oferty dodatkowej środków wychowania przedszkolnego” podpisali w ubiegłym tygodniu Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda i Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Celem projektu jest utworzenie czterech nowych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W jego ramach powstaną dwa Odziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 1 (ul.Długosza 2) w roku szkolnym 2017/2018 oraz dwa Odziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Szkolna 9) w roku szkolnym 2018/2019. Odziały przedszkolne będą się dzieliły na grupy wiekowe: dzieci w wieku 3-4 lata oraz w wieku 4-7 lat . Razem zaplanowano utworzenie 100 nowych miejsc. Dodatkowo w ramach projektu będą realizowane dodatkowe, bezpłatne zajęcia z logopedii oraz gimnastyki korekcyjnej.

– To są miejsca w ścisłym centrum miasta, a więc bardzo atrakcyjne. Istotne jest również to, że robimy to na najwyższym poziomie, co pozwala aby nasze dzieci uczyły się w bardzo dobrych warunkach – podkreśla prezydent Nowak.

Oprócz Nowego Sącza kilkaset kolejnych miejsc w przedszkolach przybędzie także w okolicznych miejscowościach. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, nowe placówki zyskają mieszkańcy: Nawojowej, Limanowej, Chełmca i Małej Wsi. Natomiast dodatkowe oddziały przedszkolne będą dostępne dla najmłodszych w Korzennej, Mogilnie, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Łabowej, Czaczowie, Łącku oraz Rytrze. Realizacja tych przedsięwzięć jest możliwa dzięki dofinansowaniu z konkursu na wsparcie wychowania przedszkolnego. Dzięki temu na Sądecczyźnie zostanie zrealizowanych aż 17 kluczowych projektów, na co przekazano prawie 16 mln zł z RPO WM 2014-2020.

– Już niebawem na terenie całej Sądecczyzny powstanie aż 781 nowych miejsc dla przedszkolaków. To informacja, która z pewnością ucieszy pracujących rodziców. Co więcej, wiele istniejących placówek czeka gruntowna modernizacja. Dzięki temu dzieci będą mogły spędzać czas w nowych obiektach, wyposażonych w różne pomoce dydaktyczne. Ze wszystkich tych udogodnień skorzysta ponad 900 małych mieszkańców tego terenu. Pamiętamy również o wychowawcach, dla których będą przygotowane dodatkowe szkolenia – podkreśla Leszek Zegzda z zarządu województwa.

(iw)

Reklama