Strona główna Twoje miasto

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza na Tydzień Dobrych Uczynków

Tydzień Dobrych Uczynków

Życzliwość i otwartość jest nie tylko przyjemna, ale daje mnóstwo satysfakcji – to podstawowe założenie ruszającej kampanii Stowarzyszenia Sursum Corda pod nazwą „Tydzień Dobrych Uczynków”. Celem odbywającej się w dniach 6-12 kwietnia akcji jest zachęcanie do dzielenia się dobrymi uczynkami z innymi.

Czynienie dobra nie zawsze jest łatwe, a czasami najprostszy gest sprawia nam najwięcej trudności. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć kampanię, której celem jest właśnie pokazywanie tych dobrych uczynków i zachęcanie do ich robienia na co dzień. Tak powstała idea „Tygodnia Dobrych Uczynków” – podkreśla Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Akcja rusza w najbliższy weekend 6-7 kwietnia. Wtedy w wybranych kawiarniach i restauracjach w regionie, do każdej sprzedawanej kawy lub herbaty klienci będą otrzymywać dwa bezpłatne ciasteczka. – W tym przypadku kluczowa będzie prośba do klientów o podzielenie się drugim ciasteczkiem z inną osobą. Mamy nadzieję, że taka zachęta spowoduje, że chętniej będziemy wykorzystywać nasze pokłady życzliwości w stosunku do drugiego człowieka – mówi Marcin Kałużny, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w kampanię właścicielom kawiarni i restauracji m.in. z Nowego Sącza, Krynicy, Muszyny, Mszany Dolnej, Limanowej i Rytra.

Jak zaznacza koordynująca kampanię Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda, druga część akcji zostanie zainaugurowana krótkim happeningiem na płycie sądeckiego Rynku w najbliższą niedzielę 7 kwietnia o godz. 11:00. – Spotkamy z naszymi wolontariuszami, aby już w tym dniu wychodzić do mieszkańców Nowego Sącza i zachęcać ich do dzielenia się dobrymi uczynkami. Jednocześnie już od poniedziałku do akcji włączają się Szkolne Kluby Wolontariatów, które działają w dwudziestu miejscowościach naszego regionu – mówi Halina Rams i dodaje, że  w okresie realizowanej kampanii wolontariusze będą się aktywnie włączać w wydarzenia dobroczynne nie tylko na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda, ale także innych organizacji pożytku publicznego.

„Tydzień Dobrych Uczynków” zakończy się w piątek 12 kwietnia. Wszystkie osoby i firmy, które chciałyby włączyć się w ideę kampanii Stowarzyszenia Sursum Corda zachęcamy do dzielenia się swoimi dobrymi uczynkami poprzez profile społecznościowe na Facebooku i na Instagramie.

tekst przygotowany przez Stowarzyszenie Sursum Corda