Strona główna Twoje miasto

Strażacy podsumowują lipiec

zderzenie na kolejowej
Usuwanie skutków zderzenie dwóch autobusów z autem osobowym 2 lipca 2014 na ulicy Kolejowej to jedna z poważniejszych akcji strażaków w pierwszej połowie wakacji. Fot. KM PSP w Nowym Sączu

Za nami połowa wakacji. W lipcu tego roku na obszarze działania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu zanotowano łącznie 238 interwencji. W tym 32 to pożary, 182 to miejscowe zagrożenia a 24 to alarmy fałszywe.

Porównując lipiec 2014 do lipca 2013 trzeba stwierdzić, że ilość interwencji była na podobnym poziomie, gdyż w ubiegłym roku zanotowano ich 217. W tym 35 stanowiły pożary, 164 miejscowe zagrożenia a 18 to alarmy fałszywe. Porównując lipiec 2013 i 2014 należy stwierdzić, że w lipcu 2014 zanotowano niewielki spadek pożarów oraz niewielki wzrost zdarzeń w grupie miejscowych zagrożeń oraz alarmów fałszywych.

Tegoroczny lipiec tak jak w ubiegłym roku należy zaliczyć do spokojnych jeśli chodzi o działania ratownicze. W poprzednich latach notowano : w lipcu 2012 roku – 260 interwencji, w lipcu 2011 – 510 interwencji a w lipcu 2010 roku – 382 interwencje.

W pierwszym miesiącu wakacji tego roku najgroźniejsze zdarzenia to:
– usuwanie skutków zderzenia dwóch autobusów i samochodu osobowego w Nowym Sączu na ulicy Kolejowej,
– usuwanie skutków zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym w Miliku w wyniku czego jedna osoba poniosła śmierć,
– usuwanie skutków dwukrotnych punktowych opadów deszczu na terenie gminy Łącko,
– podejmowanie interwencji związanych z wpadnięciem osób z pontonów i kajaków do wody między innymi: na rzece Poprad w dniu 15 lipca w Miliku i 19 lipca w Żegiestowie oraz na Dunajcu w Nowym Sączu w okolicach ulic Legionów oraz Tłoki

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu