Strona główna Kultura i imprezy

Strefa Chwały w Starym Sączu

Reklama

strefaW lipcu w Starym Sączu odbędzie się „Strefa Chwały Festiwal” – mające ponad dwudziestoletnią tradycję rekolekcje dla muzyków.

Rozpoczynająca się 4 lipca impreza wywodzi się z ludźmierskich Spotkań Muzyków Chrześcijan. Tam bywali także aktorzy, dziennikarze, księża czy animatorzy kultury chrześcijańskiej.

Z biegiem lat rekolekcje rozrastały się, organizowano je w różnych częściach kraju, a na placu papieskim w Starym Sączu zagoszczą po trzech latach przerwy.

Tegoroczny, odbywający się pod hasłem „Kto jest Twoim bohaterem?”  Strefa Chwały potrwa do 8 lipca. – Jak co roku będzie dużo radości, rozmów, muzyki, a przede wszystkim modlitwy, także tej wyrażanej śpiewem, grą na instrumencie” – zapowiadają organizatorzy, Stowarzyszenie Muza Dei.

Jak poinformował serwis ekai.pl, za muzyczną oprawę spotkania odpowiedzialny jest Robert Cudzich, który do diakonii muzycznej zaprosił członków takich zespołów jak m.in.: Amenband, NewLife’m, Deus Meus, Play&Pray. W trosce o piękno liturgii o. Andrzej Bujnowski OP wraz z Hubertem Kowalskim przygotowują śpiewy czterogłosowe z akompaniamentem orkiestry.

W niedzielę 6 lipca zapowiedziano Rodzinne Świętowanie – dzień otwarty z zabawami rodzinnymi i koncertami.

Szczegółowe informacje o imprezie oraz warunki uczestnictwa i rejestracji można znaleźć na stronie www.strefachwalyfestiwal.pl

(iw)

Reklama