Strona główna Twoje miasto

Studenci WSB-NLU gotują aby pomóc małemu Kacperkowi

Reklama

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University serdecznie zaprasza do udziału w dniu kuchni międzynarodowej – International Cooking Day w sobotę 25 marca 2017 r. Polscy oraz zagraniczny studenci przygotowali specjalne wydarzenie na które zapraszają wszystkich chętnych.  Jego celem jest charytatywna zbiórka pieniędzy dla chorego 7-letniego Kacperka Matusiaka.

International Cooking Day jest imprezą otwartą, dzięki której każdy uczestnik może poznać niezwykłe potrawy kuchni całego świata. Oprócz degustacji przewidziano także otwarte wykłady Dziecięcego Uniwersytetu I Wieku oraz spotkanie z podróżnikiem.

Program wydarzenia:

Budynek C – sala 126 WSB-NLU, ul. Zielona 27

12.00 Dziecięcy Uniwersytet I Wieku WSB-NLU- wykład/prezentacja “Różnorodność kultur”: Maroko, Ukraina, Kazachstan, Indonezja

12.45 Tomasz Strachanowski – Wyprawa do serca Azji – Kazachstanu oraz współpraca polsko-kazachska..

13.00 International Cooking Day czyli degustacja potraw przygotowanych przez studentów międzynarodowych. W tym roku na stołach gościć będą potrawy min.  z Kazachstanu, Maroko, Indonezji, Nigerii, Ukrainy.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii ukazująca walory ziem azjatyckich.

W czasie trwania wydarzenia odbędzie się zbiorka pieniędzy dla 7-letniego Kacperka Matusika, podopiecznego fundacji Sursum Corda. Kacper na wskutek przebytego we wczesnym dzieciństwie zatrzymania akcji serca oraz  niedotlenienia cierpi na niedowład nóżek i rączek oraz epilepsję. Chłopczyk wymaga intensywnej rehabilitacji neurologicznej. Pomóżmy spełnić jego marzenie o powrocie do zdrowia!

Wstęp jest wolny, impreza jest bezpłatna. Serdecznie zapraszamy do udziału!

tekst nadesłany przez WSB-NLU

International Cooking Day 2017Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.