Strona główna Twoje miasto

Studenci zapraszają na akcję „Dwa wymazy i do bazy”

Studenckie Koło Ratownictwa Medycznego „eRka” zachęca do rejestracji w bazie dawców szpiku i komórek macierzystych.

Podczas listopadowej akcji w 2014 roku, 306 osób zadeklarowało chęć oddania cząstki siebie by uratować komuś życie. Nasz wynik był jednym z najlepszych w Polsce, a efekt naszych starań to przynajmniej jedna osoba, która skierowana została na dalsze badania w celu potwierdzenia zgodności z biorcą.

SKRM „eRka” akcje rejestracji organizuje przy współpracy Galerii Trzy Korony, na terenie której w dniach 25 oraz 26 kwietnia br. w godzinach 11:00 – 20:00 studenci będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zachęcamy do przyjścia, rozmowy ze studentami na temat białaczki, metod jej leczenia oraz do rejestracji.

Kto może zostać zarejestrowany?

Każda osoba między 18 a 55 rokiem życia, do rejestracji wymagany dowód osobisty i dobry stan zdrowia (lista chorób wykluczających rejestracje dostępna na miejscu). Ważnym również jest by wcześniej nie być zarejestrowanym w innej bazie dawców szpiku i komórek macierzystych.

Jak się zarejestrować?

Przyjść do punktu rejestracji. Uzupełnić formularz. Pobierać wymaz z wewnętrznej części policzka, który zostanie wysyłany do komisji końcowej sprawdzającej poprawność oraz zgodność danych.

Gdzie i kiedy możemy się zarejestrować?

25 i 26 kwietnia 2015 roku
Hol na paterze Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu od godziny 11:00 – 20:00

Zachęcamy i zapraszamy.

tekst nadesłany przez Studenckie Koło Ratownictwa Medycznego „eRka”

Dwa wymazy i do bazy

 

 

Reklama